Sākot ar 2. novembri darba dienās plkst. 18.30 folkloriste Janīna Kursīte jaunajā raidījuma „Ceļojums” rubrikā iepazīstinās klausītājus ar braucienu un ekspedīciju laikā iepazītajiem neikdienišķajiem cilvēkiem. Viņu balsīs mēs dzirdēsim par viņu piedzīvojumiem, negadījumiem un dzīves anekdotēm, pandēmijas ierobežojumu laikā, ceļojot cauri mūžiem, laikmetiem un visai Latvijai.

„Šī būs iespēja klausītājiem iepazīt dažādas Latvijas, un ne tikai Latvijas,vietas un ļaudis laikā, kad ceļošana ir ierobežota. Šie ir dzīvi, patiesi, nesagruzuļoti stāsti, ar kādiem cilvēki var dalīties garākos izbraucienos vai arī pie viena galda sēžot. Domāju, ka tie ļoti labi saskan ar šo patriotisko, bet nereti dabā tumšo mēnesi, jo parāda, cik mēs patiesībā esam raibi, daudzveidīgi un interesanti,” saka Latvijas Radio 2 Galvenais redaktors Kaspars Mauriņš

.
No ārstiem līdz lauku cilvēkiem, no jaunākiem ļaudīm līdz pieredzējušākiem senioriem „Ceļojuma stāsti” ir latviešu dvēseles šķērsgriezums un latviešu kolektīvā balss. Katru raidījumu iesāks Janīnas Kursītes ievadvārdi par stāstītāju un stāstāmo, kam sekos paša cilvēka piedzīvotais un dažreiz arī nodziedātais.


„„Tā kā Covid dēļ bija jāizlaiž ekspedīcijas un ceļojumi, sāku atminēties visus tos ceļabiedrus, ar kuriem man bija paveicies – un visu stāstu bagātību, ar ko viņi dalījušies. Ir bijuši kapeņu stāsti, virtuves, tualešu stāsti un kādi tik vēl ne. Domāju, ka šis raidījums būs vērtīgs kaut vai tāpēc, ka humors, smiekli un gaiša noskaņa ir tie, kas palīdz stiprināt mūsu imunitāti.”

      skaidro rubrikas vadītāja.

Janīna Kursīte ir ilgstoši pētījusi gan dzeju, gan mitoloģiju un folkloru, it sevišķi to, kas attiecas uz latviešu tradīcijām. Vairāku grāmatu autore, jaunākā no tām “Latviešu dievības un gari”, kas iznākusi šī gada sākumā. J. Kursīte kopā ar citiem pētniekiem un studentiem aktīvi piedalās folkloras un etnogrāfijas ekspedīcijās gan Latvijā, gan citās valstīs.