2015. gada Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas «Zelta mikrofona» ieguvēji kategorijā «Labākais bērnu mūzikas albums» (par CD «Lilallā un viņas pigoriņi»), Bauskas bērnu un jauniešu vokālā studija «Pigoriņi» 29. novembrī Bauskas Kultūras centrā prezentēs savu otro albumu «Pigoriņi pigorojas».

Vairāk nekā divu gadu garumā tapušā projekta grandiozās ieceres īstenošanā ir piedalījušies teju 90 vokālās studijas bērni, rokenrola grupa “Big Al & the Jockers», kā arī izcili profesionāli mūziķi: Gidons Grīnbergs (vijole), Leonards Antoņevičs (vijole), Silvija Krauze (alts), Rihards Štrauss (Čells), Pēteris Liepiņš (bass, kontrabass), Ingus Leontjevs (mežrags), Daumants Kalniņš (oboja), Klēra Kuļikauska (flauta), Ieva Karpoviča (flauta), Raitis Aukšmuksts (sitamie instrumenti), Pēteris Upelnieks (ģitāra), Ieva Šablovska (arfa) un īpašie viesi – bērnu vokālā ansambļa «Knīpas un Knauķi» grupa «Ķīvītes» (vadītājas Jonita Štoma un Sanita Sējāne).

Visām divpadsmit albumā dzirdamajām dziesmām ir tapuši arī videoklipi, kur darbība norisinās skaistākajās Bauskas un tās apkaimes vietās, tostarp Rundāles pilī.

 

Vokālā studija «Pigoriņi» šogad sākusi savu sesto darbības sezonu. Pēdējo gadu notikumi, protams, ir ierobežojuši ikdienas darbu un apgrūtinājuši arī šā albuma tapšanu, tomēr vokālās studijas vadītāja Ieva Karpoviča pauž gandarījumu par paveikto: «Labas lietas darot, arī pasaulei un visiem globāli milzīgiem šķēršļiem var iespītēt un padarīt darbu līdz galam, ja apkārt ir tādi zelta cilvēki, kā tas bija mums. Šis noteikti ir īpašs albums, jo tas ir sākts tieši pirms 2019.gada «Covid-19» krīzes. Vairāk nekā divus gadus mēs neatlaidīgi ticējām, ka šai mūzikai būs skanēt, šīm dziesmām būs būt. Gribam teikt paldies visiem, kuri bija ticībā kopā ar mums – mūziķiem, radošajai komandai, māksliniekiem, atbalstītājiem, bērnu vecākiem un, galu galā, mīļajiem «Pigoriņiem». Ikvienam no bērniem, jo tieši viņi bija dzinulis tam, lai darītu vairāk, darītu labāk, mērķētu augstāk un drosmīgāk. No sirds liels paldies ikvienam, kurš bija klātesošs albuma «Pigoriņi pigorojas» tapšanas procesā!»

Vokālās studijas «Pigoriņi» vadītāja – Ieva Karpoviča. Albuma mūzikas autori – Anita  Rezevska un Raitis Aukšmuksts, dziesmu tekstu izvēlē turpināta sadarbība ar populārās bērnu grāmatu sērijas «Koko un Riko» autori, iemīļoto dzejnieci Eviju Gulbi. Producents Raitis Aukšmuksts.