Mūzikas namā Daile 2021. gada 15. oktobrī plkst. 19:00 notiks koncerts „Artūrs Skrastiņš un Latvijas radio bigbends. Improvizācija Ulda Stabulnieka mūzikā.”

Uldim Stabulniekam radošajā dzīvē bija divas svarīgākās lietas - improvizācija un dzeja, tāpēc jaunajai koncertprogrammai ar viņa radīto mūziku dots nosaukums “Improvizācija Ulda Stabulnieka mūzikā”. 

Komponistam, dziesminiekam, koncertmeistaram radot mūziku, dzejas teksts ir bijis galvenais. Rakstot jaunas kompozīcijas, skaņradis dzeju tulkoja savā mūzikā. Tādēļ viņa darbi ir unikāli, un katrai Ulda Stabulnieka dziesmai ir dubults iedarbības spēks.

Artūrs Skrastiņš un Latvijas Radio bigbends režisores Paulas Pļavnieces veidotajā koncertuzvedumā centīsies atainot ne tikai mākslinieka daiļradi, bet arī viņa dzīves gājumu. Programmā iekļauti gan zināmākie, gan arī mazāk populāri komponista darbi, kā “Tik un tā”, “Gan domāju, gan cerēju”, “Pa tramvaja sliedēm”, “Kā ūdens nemitīgs”, “Solījums”, “Mežs”, “Variācija nr. 4a”, “Marijas iela” u.c.

Uldis bija izcils bards, dziesminieks, trubadūrs. Viņš ļoti jūtīgi un dziļi izjuta dzeju. Viņa autori – Aleksandrs Čaks, Jānis Rokpelnis, Knuts Skujenieks, Māra Zālīte, Leons Briedis un citi – būs pārstāvēti šajā jau vairākkārt atliktajā koncertprogrammā, kurai pie klausītājiem bija jānonāk jau 2020. gada martā.  

Iestudējumā piedalās aktieris Artūrs Skrastiņš un Latvijas Radio Bigbends, muzikālais vadītājs - Kārlis Vanags, režisore - Paula Pļavniece.