21. oktobrī plkst.18 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, notiks Latgales mūziķu Artūra Uškāna un Jura Ostrovska radošās apvienības «Patrioti.lg» 15 gadu jubilejas lielkoncerts. Par pavadījumu koncertā gādās mūziķu grupa «ArMaestro» Anatolija Livčas vadībā; koncerta īpašie viesi būs dziedātāja Olga Rajecka, vīru koris «Graidi», akordeonists Valērijs Mukāns u.c. mākslinieki.

Koncertā skanēs grupas «Patrioti.lg» populārās dziesmas «Daugaveņa», «Latgaleite», «Patrioti», «Dzeivuot ir labi» u.c., kā arī Jura Ostrovska un Artūra Uškāna autordziesmas, no citu muzikālo projektu repertuāra.

Artūrs Uškāns teic:

«Laikā, kad bija latgaliešu mūzikas bums, radās arī «Patrioti.lg». Tā kā Jurim jau bija radusies dziesma «Daugaveņa», nolēmām ieņemt patriotisko dziesmu nišu. Tā radās «Patrioti», «Dzeiveite», «Rāzna» un citas. populāras dziesmas, kuras atsvaidzinātā skanējumā būs dzirdamas «Patrioti.lg» koncertā 21. oktobrī.»

«Savulaik «Patrioti.lg» un bija ļoti populārs projekts, kas cilvēkiem palika atmiņā ar savām patriotiskajām dziesmām, kurās apdziedāja arī sadzīviskas tēmas. Ir pagājuši piecpadsmit gadi, un tagad, 21.oktobrī, mēs tiksimies jubilejas koncertā. Strādājam arī pie jaunām dziesmām, un vismaz viena no tām skanēs arī šajā koncertā. Es to gaidu ar nelielu uztraukumu un īpašām sajūtām, un domāju, ka tas būs ļoti īpašs pasākums,» piebilst Juris Ostrovskis.

Grupa «Patrioti.lg» spožu debiju piedzīvoja 2008. gadā, kad, pateicoties publikas atbalstam, ar dziesmu «Daugaveņa» iekļuva «Latvijas šlāgeraptaujas» lielajā gada finālā. Apvienība tapusi, sadarbojoties pazīstamajiem  Latgales mūziķiem Artūram Uškānam un Jurim Ostrovskim. Savas darbības laikā grupa ir koncertējusi un spēlējusi balles daudzās Latvijas un īpaši Latgales pilsētās un ciematos. Pēc spilgtās debijas tapa dziesmas «Dzeiveite» un «Latgaleite», kuras arī tika iebalsotas «Latvijas šlāgeraptaujas» finālā. Šo piecpadsmit gadu laikā klajā nākuši divi grupas albumi, kuros skan dziesmas «Puiši mīļoj mārgys», «Dzeivot ir labi», «Latgaļu regejs», «Patrioti» un citas, kurās apdziedātas sociāli svarīgas situācijas un vērtības ar patriotisku noskaņu. 

Šo piecpadsmit gadu laikā Juris un Artūrs ir darbojušies arī citās muzikālajās apvienībās projektos un savos soloprojektos: Artūrs – apvienībā «Ducele» un etnofolkgrupā «Laimas muzykanti», Juris – grupā «Dvinskas muzikanti». Tāpēc, kā uzsver mūziķi, koncertā neiztiks arī pa kādai dziesmai no citiem projektiem; gaidāms arī kāds muzikāls jaunums.