Mūziķis, komponists un producents Jānis Ķirsis kopā ar savu dzīvesbiedreni, dziedātāju Rūtu Dūdumu-Ķirsi, un domubiedriem, sadarbojoties ar programmu «Latvijas skolas soma», sagatavojis plašu un daudzveidīgu kultūras un koncertlekciju programmu SKOLENIEM.LV. Projektā iesaistījušies populārās grupas «Citi zēni» dalībnieki, lieliskā džeza dziedātāja Beāte Zviedre, mūziķis Justs Sirmais, dziedātājas Pastrisha un KATO u.c. mākslinieki Visa informācija par jauno projektu – festivālu, kas vienlaikus izglīto un izklaidē, pieejama interneta platformā www.skoleniem.lv

«Teātris, mūzika, māksla, kultūra – tās ir vērtības, ar ko iepazīstinām skolēnus visā Latvijā. Pateicoties «Latvijas skolas somai», varam būt daļa no izglītības procesa, apciemojot jūsu mācību iestādi ar klātienes koncertiem, izrādēm un citiem izglītojošiem notikumiem. Ar katru dienu kļūt zinošākam par kultūru ir forši, tāpēc talantīgākie, spilgtākie Latvijas mūziķi un mākslinieki būs priecīgi sastapt un iepazīstināt ikvienu Latvijas skolēnu ar oriģinālu, aizraujošu un noderīgu mācību saturu, vienlaikus izklaidējot un izglītojot. Šo jaunieši var dēvēt arī par savu festivālu, kas dod iespēju baudīt patiešām plašu un interesantu programmu,» aicina Jānis Ķirsis.

Viņš pats kopā ar Rūtu sagatavojis 5.–12.klašu skolēniem adresētu koncertlekciju «Dzejas dienas mūzikā», kas veltīta divu šā gada jubilāru – dzejnieces, dramaturģes un publicistes Māras Zālītes un komponista Zigmara Liepiņa – 70 gadu jubilejai.

«Tas ir muzikāls stāsts par jubilāru daiļradi – laikmetu, kurā viņi mācījušies, strādājuši, kā arī par aktuālo šodien dzejā un mūzikā,» piebilst Jānis.

Dziedātājas Patrisha un KATO koncertlekcijā «Modes un mūzikas evolūcija» šai pašai vecuma grupai piedāvās iepazīt modi, mūziku un dzeju caur dažādiem laikmetiem, kā arī, piedaloties interaktīvā spēlē, atminēt latviešu dizainerus, tautas tērpu elementus un apgūt apģērba etiķeti. Koncertlekcijas muzikālo vēstījumu papildinās vēsturiskas fotogrāfijas un video fragmenti.

Aizraujošajā muzikālajā izrādē «Princeses dārgumu lāde», kas domāta 1.-6.klases skolēniem, princeses lomu atveidos talantīgā dziedātāja un aktrise Beāte Zviedre. Pēc Vladimira Fedoroviča Odojevska 1834. gadā sarakstītās pasakas par mūzikas lādīti motīviem režisore Dace Micāne-Zālīte radījusi stāstu par Princesi, kurai izdevies ielūkoties muzikālajā lādē. Kopā ar viņu klausītājs uzzina dažādus mūzikas pasaules noslēpumus.

Uz muzikālo pasaku «Makss un Morics», kuru radījuši komponisti Jānis Ķirsis un Andris Sējāns pēc Vilhelma Buša tāda paša nosaukuma stāsta motīviem, aicinās dziedājs Justs Sirmais, kurš pirms dažiem gadiem Latviju pārstāvēja Eirovīzijā, un mūziķis Kārlis Magulsons.

Savukārt 5-12.klašu audzēkņus koncertlekcijā «Ceļš uz lielo skatuvi» gaida tikšanās ar populārās grupas «Citi zēni» dalībniekiem Robertu Memmēnu un Dagni Roziņu. Tikšanās laika gaidāmi muzikāli priekšnesumi, koncertdzīves aizkulises un veiksmes stāsti mūzikas vēsturē, sarunas par mūziku, dzeju, izglītību un kultūras nozīmi mūsu dzīvē.

Kultūrizglītības programma «Latvijas skolas soma» nodrošina skolēniem valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, nostiprina sabiedrības izpratni par kultūras īpašo lomu personības attīstībā un 21. gadsimta zināšanu ekonomikā. Tā sniedz nozīmīgu ieguvumu kultūras nozarei, sekmējot jaunu kultūras produktu veidošanu bērnu un jauniešu auditorijai, paaugstinot radošo profesionāļu nodarbinātību, kā arī veidojot nākotnes auditoriju.

Ja vēlaties kādu no šīm koncertlekcijām redzēt savā skolā, esat laipni aicināti aizpildīt pieteikuma anketu projekta mājaslapā www.skoleniem.lv. Tur arī atrodama plašāka informācija par katru projektu.