Pirms 100 gadiem, 1920. gada 7. jūnijā, Latvijas Satversmes sapulces sēdē Baumaņu Kārļa kompozīcija “Dievs, svētī Latviju!” tika apstiprināta par Latvijas Republikas himnu. Godinot Latvijas skanīgākā simbola 100. dzimšanas dienu,  visi Latvijas Radio kanāli vienojas kopīgā aicinājumā „Zini himnu! Dziedi himnu!”.

Svētdienas rītā, 7. jūnijā plkst. 8:55, Radio klausītāji visā Latvijā un pasaulē ir aicināti vienoties varenā, krāšņā un svinīgā mūsu valsts himnas dziedāšanā, kad himna vienlaikus tika atskaņota visos Latvijas Radio kanālos, savukārt līdz svētku dienai mūsu klausītāji tiek pamatīgāk iepazīstināti ar himnu un tās autoru, jo Latvijas Radio 2 skan īpāšu sižetu rotācija.

Dziedi himnu!

„Himna, tā ir lūgšana un saviļņojoša vienotības izjūta. Kad Latvijas Radio 2 kolektīvs nāca klajā ar piedāvājumu svinēt himnas dzimšanas dienu, atskaņojot Baumaņu Kārļa „Dievs, svētī Latviju!”, apvienojās viss Latvijas Radio kolektīvs un iniciatīvai pievienojās visi kanāli. Kā sabiedriskais medijs mēs apzināmies savu spēku un pienākumu apvienot svētku brīdī arī visus Latvijas iedzīvotājus un latviešus ārpus mūsu valsts robežām. Esmu pārliecināta, ka kopā mēs skanēsim vareni, lepni un plaši,” saka Latvijas Radio valdes locekle Sanita Dika-Bokmeldere.

„Latvijas Radio 2 kā latviešu mūzikas karognesējam ir ļoti būtiski atgādināt saviem klausītajiem un visiem Latvijas iedzīvotajiem par mūsu svētākās dziesmas 100. jubileju.

Esam gandarīti, ka mūsu idejai ir atsaukušies visu kanālu kolēģi, tā ir lieliska sajūta un ceram, ka atsauksies arī Latvijas Radio klausītāji visā plašajā pasaulē. Līdztekus kopīgas himnas daudzināšanai, mēs arī daudz pamatīgāk iepazīstam un izpētām himnu, tās autoru un tapšanas vēsturi – domāju, ka tas ir vienlīdz nozīmīgi gan mums, gan mūsu klausītajiem,” stāsta Latvijas Radio 2 satura redaktors un vadītāja p.i. Kaspars Mauriņš.

7. jūnija rītā plkst. 8:55 Latvijas Republikas himna „Dievs, svētī Latviju!” vienlaicīgi skanēs Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 3 – Klasika, Latvijas Radio 4 - Doma laukums, Latvijas Radio 5 – Pieci.lv un Radio NABA ēterā, apvienojot klausītājus svinīgā dziedājumā visā Latvijas teritorijā un ārpus tās.

Zini himnu!

Līdztekus valsts karogam un ģerbonim, himna ir viens no mūsu valsts simboliem, kopīgā lūgšana, ko izdziedam sev Latvijai nozīmīgos notikumos, kuru noteikti ir vērts izzināt dziļāk.

Latvijas Radio 2 klausītāji svētkiem gatavojas visu nedēļu. Jau no 1. jūnija ēterā ik dienas dzirdami vēsturiski un interesantus fakti par Latvijas himnu un tās autoru Baumaņu Kārli. Zemāk arī Kaspara Mauriņa stāsts “Zini himnu! Dziedi himnu”:

Gaidot himnas simtgadi, Latvijas Radio arī ārpus ētera aicina pārbaudīt savas zināšanas un uzzināt ko jaunu par Latvijas Republikas himnu, izpildot faktu testu „Cik daudz Tu zini par himnu?”

Zini himnu un dziedi himnu arī TU!