5. jūlijā plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī notiks plašs veltījuma koncerts  Albertam Legzdiņam un viņa daiļradei, kurā piedalīsies dažādi mūziķi, dziedātāji un aktieri. Ļoti zīmīgi, ka koncerts notiks Dziesmusvētku laikā, jo arī VEF Kultūras pilī tas skanēs kā visas tautas sadziedāšanās.

“Alberts Legzdiņš ir “Čikāgas piecīšu” sirds, dvēsele un mugurkauls.  Viņš mūs visus pulcināja un mēs pulcējāmies ap viņu.  Mana lielākā mūža laime bija, ka Ilmārs Dzenis pārcēlās dzīvot uz Floridu un “Čikāgas Piecīšos” atbrīvojās vieta man un tā es kļuvu par “Čikāgas Piecīti” un palikšu tāds vienmēr.” -  tā Armands Birkens par Albertu Legzdiņu.

No Čikāgas īpaši uz šo koncertu ieradīsies Armands Birkens.  Viņš, kā zināms, ir  Alberta Legzdiņa ilgadējais skatuves kolēģis, domubiedrs un daudzu populārāko dziesmu līdzautors. Piedalīsies arī  "Čikāgas Piecīšu" mūziķis Alnis Cers no Čikāgas un Lorija Vuda - Cinkusa, kura vienīgā no "Čikāgas Piecīšiem" ir atgriezusies uz dzīvi Latvijā. 

Koncertā skanēs  dziesmas no krāšņā uzveduma "Čikāgas piecīši - Leģendu atgriešanās",  ko izpildīs populārie aktieri   - Gundars Silakaktiņš, Mārtiņš Brūveris, Aija Dzērve,  Marģers Eglinskis  un dziedātāja Ieva Sutugova. Aktieri iejutīsies "Čikāgas piecīšu" jaunības dienu tēlos un ļaus mums iztēloties, kāda bija atmosfēta šīs grupas koncertos - ar mīļām dziesmām un visu gaidītiem, sirsnīgiem jokiem. 

Piedalīsies arī   Anta Eņģele un Laila Ilze Purmaliete, Julgī Stalte un Ēriks Zeps, Ainars Bumbieris un vēl citi mākslinieki,  kuriem katram ir savs stāsts par Albertu Legzdiņu. Turpinot Alberta Legzdiņa aizsākto tradīciju, koncerta finālā vārds tiks dots arī bērnu kolektīvam un šoreiz tas būs Agneses Širantes vadītā bērnu estrādes studija  “Kukurags”.

Koncertā skanēs visu laiku skaistākās, iemīļotākās un arī retāk dzirdētās  Alberta Legzdiņa dziesmas dažādos izpildījumos un neredzētos sastāvos. Skanēs  arī dziesmas no Lolitas Ritmanes un Alberta Legzdiņa kopdarba “Eslingena”.  Būs ne tikai dziesmas, bet arī atmiņas, joki, stāsti un emocijas .... , jo Alberts Legzdiņš un viņa atstātais mantojums ir būtiska mūsu kultūras daļa, kas palīdzēja mums nosargāt savu latviskumu un nepārkrievoties padomju gados!