Katru gadu no jauna mūs negaidīti pārsteidz sniegs, tā arī svētkus mēs gaidām un sagaidām katru gadu no jauna. Šogad ar komisku rakstura priekšvēstnesi - dziesma “Oda Ziemassvētku ēšanai” - tiek ieskandināta jaunā koncertprogramma “Manas bērnības Ziemassvētki”, kas norisināsies 16. decembrī VEF Kultūras pilī.

Īpaši koncertprogrammai jaunais komponists Matīss Žilinskis radījis dzīvespriecīgu svētku dziesmu ar asprātīgu aktiera Mārtiņa Egliena tekstu, kas veltīta vienai no svarīgākajai svētku tradīcijai – ēšanai.

Dziesmas ieskaņojumā piedalās koncertprogrammas mākslinieki – bērnu vokālā grupa “Dzeguzīte”, aktieri Artis Robežnieks un Madara Botmane, dziedātājs Rihards Saule, vokālais kvartets “Neaizmirstulītes” u.c. mākslinieki. Dzīvespriecīgu, mūzikla žanra dziesmas aranžējumu veidojis komponists Kristaps Krievkalns.

 

Ziemassvētku noskaņu katrs mēs atrodam dažādi, tomēr daudziem no mums svētku siltums ieplūst caur bērnībā sajusto smaržu, garšu, attēlu, melodiju.. Kā skan Tavi Ziemassvētki? Mūsu Ziemassvētkos satikās Paukštello mierīgās balss tembrs un populārās bērnu vokālās grupas “Dzeguzīte” atraktīvi dauzonīgās Raimonda Paula dziesmas. Tur pat arī melanholiskā Ulda Stabulnieka, Imanta Kalniņa, Mārtiņa Brauna mūzika un tas viss tik plūstoši un viegli savijas ar baznīcas korāļiem. Jā, viss satikās vienuviet – ģimene lauku mājās, virtuves rosība, daudz, daudz smieklu un vēl vairāk asaru… tā svētki, svinīgi un trausli

Šo sajūtu un dziesmas pārnesīsim VEF Kultūras pilī, koncertprogrammā “Manas bērnības Ziemassvētki”.