16. marta Muzikālajā Bankā neklātienē viesojās dziedātāja Aija Andrejeva un pagājušajā gadā Latvijas mūzikas tirgū ienākušais mistiskais tēls ZeBrene, kuri klausītāju vērtējumam nodeva savu kopdarbu - skaņdarbu "Šamanis".

ZeBrenes dziesmas, lai arī šobrīd tikai divas, tomēr vienmēr ir par psiholoģiskām, iekšējām problēmām, piemēram, dziesma “Antidepresanti” – par depresiju.

“Šamanis” savukārt ir kā stāsts par bērnības traumām, kas, cilvēkam pieaugot, liek par sevi manīt, un ir jāsāk domāt par to, ko ar tām iesākt, kā tās labot, kā sev palīdzēt. Tas ir darbs ar sevi, ar senām problēmām, kas gadu gaitā iekrātas un apslāpētas.

“Tā, iespējams, skan kā joku dziesma, bet patiesībā tā nemaz nav joks. Tā “mērcīte”, kurā šī dziesma pagatavota, ir iedvesmojoša, un es ļoti ceru, ka tā iedvesmos arī citus. Man personīgi tā stāsta par identitātes krīzi, par to, ka pienāk mirklis, kad cilvēks tā kā nedaudz pazaudē sevi, kad dzīvē ir posms, ka mēģini sasniegt virsotnes tiktāl, ka aizmirsti, kas tu esi, un atkal sāc sevi meklēt no jauna. Ir aizmirsts iekšējais bērns, bet tu saproti, ka īstais prieks un dzīvesprieks ir iespējams tikai tad, kad esi harmonijā ar to,” atklāj Andrejeva.

Autoram šī dziesma ir kā ceļojums savās iekšējās problēmās. “ZeBrene savas problēmas risina dziesmā un, iespējams, kāds cits, ieklausoties vārdos un singlā kopumā, spēs risināt savējās, jo katram ir savs Šamanis. Cits par savu Šamani uzskatīs atpūtu, cits izdzers trīs vīna glāzes vakarā, vēl kāds ies pie psihoterapeita vai varbūt pat meklēs īsta Šamaņa palīdzību. Katrs dara to, kas viņam der,” skaidro ZeBrene.

Dziesmai ir tapis arī videoklips, ko veidojis režisors Elvijs Pārpucis.

 

Šamanis - tradicionālo animisma kultu kalpotājs, kura ietekmes spēks ir tieši atkarīgs no viņa spējām transa stāvoklī stāties sakaros ar gariem. Šamanis šādu kultu rituālos ir starpnieks starp cilvēkiem un garu pasauli. Šamaņi spēj nodarboties ar dziedniecību, kā arī, stājoties sakaros ar garu pasauli, sniegt cilvēkiem atbildes uz viņiem interesējošiem jautājumiem.

Šis mūs iedvesmoja Aiju un ZeBreni izaicināt atbilžu spēlē. Kāda tā bija, un kā abiem māksliniekiem veicās? Klausieties audio pielikumā!