28. novembra Muzikālas bankas viešņa bija dziedātāja un multiinstrumentāliste Una Daniela, kura prezentēja savu debijas singlu “Apstājas laiks”.  

Una Daniela ir daudzšķautņaina mūziķe, multiinstrumentāliste, kas sadarbojusies ar tādiem māksliniekiem kā Jāni Šipkēvicu, ukraiņu dziedātāju Veru Brežņevu, grupu ''Prāta Vētra'', grupu ''Astro'n'out'', hip-hop izpildītājiem Ozolu un Edavārdi, Ralfu Eilandu un citiem māksliniekiem. Paralēli visām radošajām sadarbībām, Una joprojām darbojas arī Kristīnes Prauliņas vadītajā Rīgas Gospelkorī, un šobrīd dziedātāja aktīvi strādā pie oriģinālmūzikas radīšanas kopā ar savu grupu ''The Electroads''.

Dziesma “Apstājas laiks” ir Unas personisks stāsts par pieredzēto – stāsts par laika posmu, kurā piedzīvots un pārdzīvots tik daudz, lai beidzot apstātos un uzrakstītu dziesmu par dzīves posmu līdz šim.

“Sastinguma mirklis, kad laiks uz pāris sekundēm pārtrauc ritējumu, trūkst elpas, piezogas trauksme un viss, ko dzirdi, ir skaļie sirdspuksti krūtīs, Tevi vienlaikus pārņem tumsības un apgaismības sajūta. Apzināšanās mirklis. Ļoti vajadzīgs mirklis,'' par dziesmas vēstījumu stāsta Una Daniela,“Man šī ir īpaša un dziļi personiska dziesma, kas tapusi vienā no tumšākajiem dzīves posmiem, sevis apzināšanās laikā, kad viena ceļa noslēgumu nomainīja jauna ceļa sākums. Tas ir atgādinājums, ka jāmāk apstāties un ievilkt dziļu elpu, lai ieklausītos savā iekšējā balsī, kas no katras ķermeņa šūniņas cenšas izlauzties ārā, un apdomātu, ko darīt tālāk,” stāsta Una.

Autores stāsts caurvīts pop elektroniskas balādes skaņā ar mūziķi vienmēr iedvesmojošo astoņdesmito gadu skaņas dizaina nokrāsu.

“Es ticu, ka ikkatrs klausītājs dziesmu pieredzēs citādi, to saistot ar savu dzīves pieredzi. Un ir patiesi skaisti, kad tā notiek,” piebilst Una.
 

 

Par dziesmu balso šeit!

Raidījuma laikā Una Daniela vērtēja ArtefixLV kopā ar Gunāru Kalniņu radīto dziesmu “Stāsti ”. Viņas vērtējumu klausieties audio pielikumā!