6. septembra Muzikālās bankas viešņa bija etno mūzikas grupas "Tautumeitas" dalībniece Ilona Dzērve. Viņa pastāstīja par “Tautumeitu” aktualitāti - viņām nāk klajā videoklips dziesmai “Vīna ūtrai”, kas atrodama grupas jaunākajā albumā “Skrejceļš”.

“Šī ir dziesma, ko veltām viena otrai pateicībā par visu kopīgi piedzīvoto teju 8 gadu garumā. Esam kļuvušas par ģimeni, kas atbalsta un stutē viena otru, kad nepieciešams. Savukārt prieka un laimes brīžus kopā piedzīvojam ar seškārtīgu jaudu,” stāsta Asnate Rancāne.

Tautas dziesma, kas skan dziesmas pantos ir etnomuzikologu pērle, kas “Tautumeitu” pūrā jau ir kopš studiju laikiem. Tas ir izcils latviešu "teikto dziesmu" paraugs, kas kopā ar aranžēto pavadījumu iegūst hip-hopā raksturīgo stilistiku. Taču pati tautas dziesma nāk no Dignājas, un  tās oriģinālo versiju var noklausīties Latviešu tradicionālās mūzikas antoloģijā.

Dziesmas videoklipā ir izmantoti atmiņu kadri no grupas kopīgi piedzīvotā gan zīmīgās “Tautumeitu” uzstāšanās reizēs, gan kopīgos ceļojumos, tūrēs, dzimšanas dienās, kāzās un arī pavisam ikdienišķos brīžos.

“Skatoties šos video, slaukām prieka asaras,” atzīst Asnate. “Vēl vairāk par muzikālo mums vienmēr ir bijusi svarīga cilvēciskā saskaņa - labestība, empātija un sirsnība.”

 

Raidījuma laikā Ilona vērtēja Gustavo atgriešanās dziesmu “Mums vajag atpakaļ Gustavo”. Vai viņai tā patika? Klausieties audio pielikumā!