22. jūnija Muzikālās Bankas attālinātā viešņa bija viena no "Tautumeitām" - 22. jūnija jubilāre Asnate Rancāne, kura klausītāju vērtējumam prezentēja grupas jaunāko dziesmu "Mežā".

Kompozīcija tapusi sadarbībā ar zviedru producentu Povelu Olsonu (Povel Olsson). Līdz ar jauno skaņdarbu, “Tautumeitas” prezentē arī videoklipu šai dziesmai.

“Mežā” ir pirmais grupas “Tautumeitas” singls, kas tapis sadarbojoties ar zviedru producentu Povelu Olsonu. Abpusēji veiksmīgas sadarbības rezultātā grupai ir izveidojies jauns skanējums, kurš ir iedvesmojis “Tautumeitas” arī uz vizuālām pārmaiņām.

“Dziesma vēsta par mežameitu, kas attapusies juceklīgā pilsētā, taču skaidri zina, ka viņai jānokļust atpakaļ dabā,” atklāj dziesmas autore un videoklipa režisore Asnate Rancāne. “Videoklipa tematika nedaudz sasaucas ar kulta filmas “Bada spēles” motīviem, kur “Tautumeitas” jeb mežameitas pēc kāda neizprotama atgadījuma ir pamodušās pilsētas gruvešos un viņām ir tikai viens uzdevums: satikties un skriet atpakaļ vietu, kur viņas ir drošībā – mežu.”

 

Singla “Mežā” mūzikas autori ir grupas “Tautumeitas” dalībniece Asnate Rancāne un zviedrs Povels Olsons, kas Latvijā ir veiksmīgi sadarbojies ar grupu “Prāta Vētra”. Videoklipa režisore ir Asnate Rancāne un tas tapis sadarbībā ar operatoru Pēteri Vīksnu. Horeogrāfiju veidojusi Alise Bokaldere.

Tā kā jaunā dziesma ir par mežameitu, kura attapusies juceklīgā pilsētā, tad raidījuma laikā Asnati izacinājām "pilsētas/meža" spēlē. Kā viņai izdevās atbildēt uz mūsu jautājumiem, klausies audio pielikumā!