19. decembra Muzikālās bankas viesi bija grupas "Sudden lights" mūziķi - Andrejs Reinis Zitmanis, Kārlis Matīss Zitmanis un Kārlis Vārtiņš. Pirms mēneša tika publicēta šī gada sabiedrisko mediju labdarības maratona "Dod pieci!" oficiālā himna – grupas "Sudden Lights" un Gustavo izpildītā dziesma "Adata un diegs". Dziesmas simboliskais vēstījums izgaismo šī gada labdarības maratona mērķi – aicināt sabiedrību palīdzēt riskam pakļautiem bērniem un jauniešiem.

Statistika ir skaudra – Latvijā šobrīd ir vairāk nekā 10 tūkstoši bērnu un jauniešu jeb vidēji viens bērns no katras klases, kurš meklē patvērumu uz ielas, klaiņo, neapmeklē skolu, lieto apreibinošas vielas vai ir soļa attālumā līdz nozieguma izdarīšanai.

""Adata un diegs" ir kā simbols vēlmei sašūt to, kas saplēsts – vai nu tas ir ielāps uz saplēstām biksēm vai sašūta brūce pēc kautiņa. Tikpat labi tas var būt ielāps mūsu attiecībām vai mentālajai veselībai.

Dziesmas vēstījums sanācis gana universāls – mums katram vismaz reizi dzīvē ir šķitis, ka esam lieki, taču jaunības trakumā šīs sajūtas un cilvēcīgi izmisīgā vēlme pēc piederības kaut kam var vest arī neceļos. Par to arī dziesma – par sajūtām, ko reizēm šķiet neiespējami salabot. Mums ar grupu šīs dziesmas ieraksts bija ārkārtīgi īpašs, jo mums bija tas gods vienā studijā strādāt ar Latvijas mūzikas leģendu Gustavo. Viņa pants dziesmai iedeva devu reālisma un iedvesmas," norāda viens no "Dod pieci!" himnas autoriem, grupas "Sudden Lights" solists Andrejs Reinis Zitmanis.

Ik gadu "Dod pieci!" himnas izveidē talkā nāk Latvijas zināmākie un izcilākie mūziķi:

"Dod pieci!" himnas tradīcija sākās 2016. gadā ar dziesmu "Nepārlaužams", ko izpildīja Aija Vītoliņa, Māra Upmane-Holšteine, Aija Andrejeva, Marta Grigale, Goran Gora, Ralfs Eilands, Dons, Markus Riva, Jānis Aišpurs, Lauris Valters, Jānis Stībelis, VIŅA, ansis, Edavārdi, Ozols, Reiks, Justs, Intars Busulis, Latvian Voices, Mārcis Auziņš, DJ Rudd.

2017. gadā par "Dod pieci!" himnu kļuva dziesma "Durvis vaļā", ko sarakstīja un izpildīja MESA.

2018. gadā Māra Upmane-Holšteine, Goran Gora un "My Radiant You" radīja "Dod pieci!" himnu "Apskāvieni cik".

2019. gadā komponista Raimonda Tigula sakomponēto "Dod pieci!" himnu "Klusi čukst Dievs" izpildīja Rīgas Doma zēnu koris.

2020. gadā Jānis Šipkēvics, "Tautumeitas", Patrisha, Dons, Aminata, Ralfs Eilands, Viņa, Jānis Aišpurs, Aija Andrejeva, Linda Leen, Intars Busulis, "Carnival Youth", Evija Vēbere, Renārs Kaupers, Māra Upmane-Holšteine, Goran Gora, Agnese Rakovska vienojās "Dod pieci!" himnā "Es zinu, Tu esi".

2021. gadā par "Dod pieci!" himnu kļuva apvienības "Kreisais krasts" un Būū radītā dziesma "Pāri visam".

2022. gadā "Dod pieci!" himnu "Nesalaužamā" sarakstīja un izpildīja ukraiņu mūziķis Ivans Dorns, kuram dziesmā pievienojās arī "Riga Gospel Choir".

Tradicionāli "Dod pieci!" himna ir viena no ziedotākajām dziesmām labdarības maratona laikā.

 

Raidījuma laikā "Sudden lights" puiši vērtēja šī gada Latvijas XFaktora uzvarētājas - jaunās mākslinieces Emilijas pašas sacerēto dziesmu "Sirds pelnos". Vērtējumu klausieties audio pielikumā!