4. jūnija Muzikālās bankas viesis bija mūziķis SHIPSEA, kurš klausītāju vērtējumam nodeva dziesmu "Lielās cerības". Tas ir otrais singls, kas sniedz ieskatu viņa topošajā albumā. Albuma atklāšana tiks atzīmēta ar diviem unikāliem SHIPSEA koncertiem K.K. Fon Stricka villā 6. un 7. jūnijā.

“Lielās cerības” ir kompozīcija, kas tapusi pirms desmit gadiem, kad mūziķa Jāņa Šipkēvica dzīvē norisinājušās vairākas būtiskas pārmaiņas gan profesionālajā, gan privātajā dzīvē. Tagad, pēc desmit gadiem, Jānis nolēmis sasaukt kopā mūziķus, ar kuriem spēlējis toreiz, ierakstot tajā laikā radītās dziesmas.

“Tā sagadījās, ka 2014. gada pavasarī sanācām, kopā dzīvojām manā mājā, daudz muzicējām, peldējāmies, pabijām kopā, vasaras pašā sākumā nospēlējām koncertu Ziemeļblāzmā “Piena svētku” laikā, bet neko no tā laika nepiefiksējām ierakstā. Cik labi, ka šī gada sākumā mūsu trupas komats tika izņemts, kas divos notikumos jūnijā turpināsies ar daudzpunkti”, tā par gaidāmajiem albuma atklāšanas koncertiem teic Jānis.

 

Koncertos “Lielās cerības” tiks izpildīti tādi skaņdarbi kā “Meitene no manas klases”, “Mežaparks”, u.c. Skanēs arī labākās dziesmas no albuma “Apgaismo mani. Kopā ar Jāni Šipkēvicu uz skatuves kāps tādi mūziķi kā Ivars Arutjunjans, Rūdolfls Macats, Elizabeta Lāce, Lenarts Heindelss un Svens Vilsons.

Raidījuma laikā Shipsea vērtēja dziedātājas LUKAS jauno dziesmu "Ja vien es spētu".

“Šīs dziesmas tapšanas process man pašai bija ļoti īpašs, jo varēju sadarboties ar daudziem talantīgiem un mīļiem cilvēkiem. Dziesmas “skelets” radās kādā Vecrīgas studijas pagrabiņā kopā ar manas pirmās dziesmas līdzautoru Krišjāni Brasliņu un producentu Patriku Pētersonu. Patrikam ietiepīgi uzstāju, ka šoreiz pavadījumā vēlos dzirdēt mūzikas instrumentus to “dzīvajā” skanējumā, lai piešķirtu dziesmai pēc iespējas dzīvīgāku un reālistiskāku sajūtu. Šo ieceri palīdzēja realizēt “X Faktorā” iepazītā Tipa (Tabita Balode), kura iespēlēja čella partijas, talantīgais pianists Matīss Žilinskis (klavieres) un bijušais Doma kora skolas kursabiedrs Reinis Baltiņš (bungas),” atklāj LUKA.

LUKA nekad nav slēpusi, ka viņu saista repa mūzikas žanrs, tāpēc viņas jaunajā dziesmā iekļauts arī repa fragments, ko izpilda Silraq, kuru LUKA atzinīgi vērtē kā ļoti muzikālu un daudzpusīgu reperi. Dziesmas vērtējumu klausieties audio pielikumā.