16. februāra Muzikālās banka viešņa bija dziedātāja DIONA, kura savu jauno dziesmu “Nesaki nē” nodeva plašākas publikas vērtējumam. Singlam tapis arī horeogrāfiski dinamisks videoklips, kurā dziesmas vēstījums tiek attēlots dejā.

Cik bieži esi uzdrīkstējies sev vai kādam citam piekodināt nepateikt šo nolieguma pilno vārdu – Nē? Nepateikt nē, lai gūtu jaunu pieredzi, jaunas iespējas, lai uzdrīkstētos un arī attīstītos. Lai gan dziesmas stāsts ir par attiecībām, par šķiršanās sāpēm, kad šķietami viss ir zaudēts un nolaidušās rokas, tomēr aicinājums nepateikt nē ir attiecināms teju uz jebkuru ikdienas situāciju.

“Cilvēki pie labā pierod tik ātri, ka atlaist to vaļā ir grūtāk nekā domāts. Piemēram, attiecībās. Mēs nereti paļaujamies uz otru un tik ļoti pie tā pierodam, ka, jūtot, ka viss jūk un brūk, ir sajūta, ka jāķeras pie “pēdējā salmiņa”, jo tādā brīdī no atteikumiem ir tikpat bail kā no sevis, tāpēc jautāt vai nejautāt, darīt vai nedarīt... Rodas dilemma, pārdomas, taču tā ir dzīve, un tā nozīmē, ka nevajag pateikt nē, un pagātni izsvītrot no savas dzīves, aizmirst, noslēpties.

 

Ir jāiemācās saprast, pieņemt situāciju un apzināties, ka arī tad, ja beidzas attiecības, tāpat ar šo cilvēku tiksieties. Varbūt ne šeit, bet kādā citā paralēlē noteikti. Citreiz mēs vienkārši paši sev varam pateikt „nesaki nē”, lai dotu iespēju kam jaunam. Citreiz mēs vēlāmies pateikt kādam citam „nesaki nē” konkrētā dzīves situācijā. Nē neteikšana ir kā biļete pretī piedzīvojumiem,” stāsta DIONA.

“Mūzikas videoklipā tiek izdejots dziesmas stāsts, uz kuru atskatās tā galvenā varone, kā uz atmiņām. Stāstā attēloti divi cilvēki, no kuriem viens redz nākotni, bet otrs – nē. Tādēļ – „nesaki nē”. Stāsta galvenā varone noskatās “filmu” (izdejoto stāstu) par savām atmiņām, atceroties to, kas piedzīvots, sajūtot gan siltās emocijas, gan izmisuma pilnās, bēdīgās un cerību kapsētā palikušās, samierinoties un apzinoties, ka ir jādzīvo tālāk, un nedrīkst sev liegt jaunas iespējas,” skaidro DIONA.

 

Raidījuma laikā DIONA vērtēja ZeBrenes un Renāra Zeltiņa kopdarbu - dziesmu "Olimpiskais zelts". Dziesmas vērtējumu klausieties audio pielikumā!