2. novembra Muzikālās Bankas attālinātā viešņa bija dziedātāja Samanta Tīna, kura klausītāju vērtējumam nodeva savu jauno singlu ar intriģējošu nosaukumu - “Nemaz, nemaz”, kurā viņa ir dzirdama sev neierastā ampluā - uz brīdi iejūtoties repa skaitītājas lomā.

Skaņdarba vārdu autore ir pati Samanta Tīna, bet repa daļa tapusi sadarbībā ar latviešu hiphop mākslinieku Edavārdi. Mūziku sarakstījis Ingars Viļums, ar kuru dziedātāja veiksmīgi sadarbojusies jau iepriekš. Dziesma “Nemaz, nemaz” vēsta par šķirtām attiecībām, kad kāda no pusēm apzināti veido mākslīgi pārspīlētu viedokli par savu neīsti skaisto dzīvi publiskai apskatei pēc šķiršanās. Tādejādi apzināti cenšoties pievērst bijušā partnera uzmanību, lai izraisītu greizsirdību un nožēlu par notikušo.

“Visticamāk mēs kādreiz esam nonākuši situācijā vai satikuši cilvēku, kurš apgalvo, ka ir ticis galā ar šķiršanās sāpēm un pārdzīvojumiem, kaut arī patiesībā šis cilvēks pats sev melo un turpina dzīvot savu izirušo attiecību ietekmē un nostaļģijā. Šķietami vairs nemaz nesāp, tomēr kādā mirklī nākas atzīt, ka melojam ne tikai paši sev, bet vēl jo vairāk - cenšamies vērst  apkārtējo uzmanību uz to, ka  sāpes un ilgas mūsos vairs nemīt. Mūsdienu sociālo tīklu laikmetā radīt ilūziju par ārēji skaistu, bezrūpīgu dzīvi ir vienkārši, bet kas aiz tā slēpjas patiesībā? Vai varbūt šis stāsts  tomēr ir adresēts vienam konkrētam cilvēkam, lai pievērstu tā uzmanību un izraisītu greizsirdību un nožēlas sirdsēstus?” dziesmas klausītājus aicina aizdomāties Samanta Tīna.

Jaunā singla klausītājus sagaida arī kāds negaidīts pārsteigums – Samanta Tīna dziesmā pirmo reizi iejutusies repa skaitītājas lomā. Kā atzīst dziedātāja, iemācīties skaitīt viņai ir bijis īpašs izaicinājums:

“Iekļaut savās dziesmās repa elementus un pašai tos arī izpildīt latviešu valodā - līdz šim man tas nav bijis raksturīgi un ir kas pavisam jauns. Tāpēc cītīgi sekoju Edavārdi instrukcijām un ieteikumiem. Šī dziesma ir skumja, tomēr reizē arī dejojama. Edavārdi atzina, ka ir pārsteigts par to, cik labi man šī skaitīšana izdevās tik īsā laika periodā.”

Dziesmai “Nemaz, nemaz” tika plānots filmēt arī videoversiju, bet to neizdevās realizēt valstī noteikto ierobežojumu dēļ. Tomēr radošā komanda nav padevusies un, pielāgojoties esošajai situācijai, ir izveidojusi animētu liriku video, kurā ar kustīgo grafiku palīdzību.

 

Raidījuma laikā Samanta Tīna noklausījās ko par viņas dziesmu domā grupas "Citi Zēni" līderis Jānis Pētersons, kurš Muzikālajā Bankā viesojās pagājušajā ceturtdienā, bet pati vērtēja muzikālās apvienības "Bad Habits" jauno skaņdarbu "Neatbildēts zvans". Dziesmas stāsts ir par rudeni, un par visām no tā izrietošām sekām. Rudens ir pārdomu laiks - ekstenciāli jautājumi, attiecību un kopdzīves pārbaudījumi, skumjas, melanholija. Taču arī mūžīga cerība, ka viss beigu beigās būs labi.

Vai Samantai patika šī dziesma? Klausieties audio pielikumā!