16. februāra Muzikālās Bankas neklātienes viesi bija mūziķi Rūta Dūduma-Ķirse un Toms Kalderauskis. Viņi apvienojoties duetā iedziedājuši skaņdarbu "Plūdi", kuru nodeva klausītāju vērtējumam.

Dziesmas mūzikas un teksta autore ir Rūta Dūduma-Ķirse, kura šogad jūnijā svinēs 30 gadu jubileju, par godu šim notikumam dāvinot gan sev, gan klausītājiem savu pirmo solo albumu, kas klajā nāks šovasar. Jaunā dziesma "Plūdi" ir pirmais priekšvēstnesis dziedātājas debijas CD.

"Dziesma ir īsta atzīšanās mīlestībā viens otram. Septiņus gadus šī muzikālā skice gulēja tumšākajā klades stūrī, un šobrīd tā burtiski lauzās ārā dienas gaismā," stāsta dziedātāja, piebilstot, ka sava dueta partnera Toma muzikālajām gaitām viņa sekojusi jau salīdzinoši sen: "Visvairāk mani uzrunāja tieši viņa balss tembrālā nokrāsa, un, kad vēl nesen redzēju viņu mūziklā "Rent", sapratu, ka Toms ir vispiemērotākais partneris šim duetam."

Savukārt Toms atklāj, ka Rūtas balsi bija ievērojis jau TV šova "Dziedošās ģimenes" laikā un secinājis – tādu balss tembru, kāds ir Rūtai, Latvijā mums nav daudz.

"Atceros, ka laiks, pirms Rūta man uzrakstīja un piedāvāja ierakstīt duetu, bija dīvains – kā varbūt daudziem šobrīd. Šis notikums (dziesmas ieraksts) man no jauna ļāva noticēt kam gaišam, pozitīvam un kopā būšanas spēkam. Uzskatu, ka mūsu tandēms ir saskanīgs un dziesma ir ļoti skaista. Prieks par šo projektu, un milzīgs paldies Rūtai par tādu uzticību!"

Reizē ar singlu tiks prezentēts arī jaunās dziesmas videoklips, un tā ideja pieder Rūtai:

"Nosapņoju, ka stāvu lielā vētrā uz mola. Atlika atrast īsto komandu un īsto brīdi un nosapņoto īstenot. Tajā dienā bija ļoti vējains un auksts. Mēs pamatīgi nosalām, bet zinājām, ka tas būs tā vērts, jo klips izdevies tāds, kādu to biju iecerējusi."

 

Raidījuma laikā abi mūziķi piedalījās spēlē, kurā viņiem bija jāatbild uz jautājumiem vienam par otru. Cik labi viņi viens otru ir iepazinuši? Klausieties audio pielikumā!