11. maija Muzikālajā Bankā neklātienē viesojās mūziķis Ralfs Eilands, kurš sadarbībā ar Edavārdi izdevis singlu "Miers". Dziesmas video versijā galvenās lomas gods uzticēts Latvijā iemīļotajam aktierim Ģirtam Ķesterim. Un, starp citu, videoklipā izmantots arī Latvijas Radio 2 džingls...

“Dziesma “Miers” ir pārdomas, kuras mani nepamet nedz šajos, nedz miera laikos. Lai arī kādos tempos un situācijās mēs dzīvotu, vienmēr atradīsies kas tāds no kā mēs vēlētos atpūsties. Kaut dziesmu ar grupu un DJ Monstu sākotnēji albumam rakstījām kā solo skaņdarbu, liels prieks, ka tajā savu artavu ielicis arī reperis Edavārdi. Sadarbība ar viņu sākās nejauši, kad pēc Ziemassvētkiem sazvanījāmies facetime - viens ar otru sadziedājāmies “Red Hot Chili Peppers” dziesmas, parunājām par nākotnes plāniem mūzikā, kā rezultātā nolēmām, ka viņš ieskaitīs kādu pantu manam albumam un es iedziedāšu kādu piedziedājumu viņa!” teic Ralfs Eilands.

Mūzikas video ideja arī radusies nejaušības veidā.

“Reiz režisors Mārtiņš Jurevics man bija teicis, ka manām dziesmām piestāvētu mūzikas video, kur kāds dejo. Atbildot, ka tieši vēlos izdot jaunu skaņdarbu, kam šī ideja piestāvētu, mēs satikāmies un viennozīmīgi nolēmām, ka dejotājam jābūt Ģirtam Ķesterim. Man atausa atmiņā, ka biju kāpis ar Ģirtu pēc kāda pasākuma uz Dailes teātra jumta, tāpēc vēl jo vairāk biju pārliecināts, ka šādai nestandarta autobusa pilota dejotāja lomai Ģirts būs īstais cilvēks!” turpina Ralfs.


Raidījuma laikā Ralfs piedalījās MIERA SPĒLĒ, kurā atskaņojām trīs muzikālus fragmentus. Mūziķim bija jāizprot fragmenta saistība ar vārdu Miers! Kā viņam tas izdevās? Klausieties audio pielikumā!