9. marta Muzikālās bankas viesi bija projekta ArtifexLV pārstāvis Juris Ludženieks un dziedātāja Karīna Tropa, kuri klausītāju vērtējumam nodeva singlu "Vēlos dzīvot". Dziesmas mūzikas autors ir Juris Ludženieks, vārdu autors – Mārtiņš Kanters, bet to iedziedājuši Karīna Tropa un Atis Zviedris.

"Runāt mūzikas valodā – tā man ir lielākā laime, paldies Jurim Ludženiekam, kurš piedāvāja piedalīties dziesmas ierakstā. Liela mīlestība un spēja būt vienotiem ļauj izdzīvot un līdzpastāvēt ikvienā situācijā. Dziesmā nav stāstīts tikai par pasaules mēroga notikumiem, bet arī par katru no mums atsevišķi, par saviem pārdzīvojumiem, kāpumiem, kritumiem un uzvarām,’’ uzskata Karīna.

“Esmu no sirds pateicīgs par to, ka varu katru dienu pamosties un apzināties, ka esmu mūziķis. Visa mana dzīve ir aizritējusi dažādos mažoros un minoros, un jaunas muzikālas sadarbības ir kā improvizācija, kad nezini, uz kurieni tā aizvedīs. Arī kopdarbs ar Karīnu un Juri sākās kā viegla improvizācija, kas rezultējās mūsdienīga skanējuma dziesmā. "Vēlos dzīvot," – ar šo frāzi mums katram būtu jāsāk sava diena. Ja mēs visi ikdienā darītu to, kas mums patīk, tad ticu, ka pasaule kļūtu skaistāka,” domā Atis Zviedris.

"Darbs pie dziesmas noritēja ļoti labā, mājīgā, bet tajā pašā laikā profesionālā atmosfērā. Gan Karīna, gan Atis dziesmai piedeva īpaši emocionālu raksturu un aktualitāti, kas papildināja Mārtiņa radīto tekstu. Paldies viņiem par uzticību!’’ tā par dziesmas tapšanu stāsta Juris Ludženieks.

 

Līdz šim ArtifexLV izdevis dziesmas kopā ar Jāni Stībeli (‘’Lūdzu, neaizej’’), Elzu Rozentāli (‘’Sniegavīra noslēpums’’), Normundu Rutuli (‘’Visu gaišu) un Intaru Busuli (“Atpakaļ”).

Raidījuma laikā Juris un Karīna vērtēja Denija Griezes un Nikolaja Puzikova kopdarbu - skaņdarbu "Pēc saules rieta". Šo abu mākslinieku sadarbība aizsākās pirms diviem gadiem, kopīgi ierakstot dziesmu “Tā kā tu”. Dziesmas vērtējumu klausieties audio pielikumā!