28. jūlija Muzikālās bankas viesi bija grupas "Prāta Vētra" mūziķi - Renārs Kaupers un Māris Mihelsons, kā arī "Tautumeitu" līdere - Asnate Rancāne. Viņi klausītāju vērtējumam nodeva savu kopdarbu - dziesmu "Gads bez kalendāra".

“Prāta Vētra” uzsākusi koncerttūri ar tādu pašu nosaukumu - “Gads bez kalendāra” un, gatavojoties koncertiem, publicē arī jaunā albuma tituldziesmas  videoklipu.

“Dziesma tapa laikā, kad viss notika attālināti un tumsa, šķiet, lauzās iekšā pa visām spraugām. Brīži, kad “Tautumeitas” un “Prāta Vētra” studijā rakstīja savas kopīgās albuma dziesmas, bija kā oāze, kurā veldzējāmies un kurā plauka jaunas draudzības un jauns duets. Bijām pie Ingara Viļuma mājas studijā, kad es iedziedāju pēdējās rindas dziesmai “Tur, kur Dieva kamanas slīd”. Pēc šīs dziesmas ieraksta Renārs teica, lai pamēģinu izpildīt vēl vienu dziesmu. Kaut kas tik silts un priecīgs radās mūsu kopskaņā, ka dziesma kļuva par duetu un vēlāk arī par visa albuma tituldziesmu.

 

“Gads bez kalendāra” nav dziesma tikai par pandēmijas laiku. Dziesmas vārdi tik trāpīgi atgādina, ka viens otru varam pastutēt un pacelt tikvien kā ar telefonzvanu. Dažreiz laba saruna ar draugu saliek vērtības pa plauktiņiem, un pasaule jau atkal griežas jēgpilnāk,” par dziesmu stāsta Asnate Rancāne.

 

Raidījuma laikā Renārs, Māris un Asnate vērtēja Katoo dziesmu “Laika mašīna”. Vai tā viņiem gāja pie sirds? Klausieties audio pielikumā!