26. oktobra Muzikālās Bankas neklātienes viesi bija -  grupas "Prāta Vētra" līderis Renārs Kaupers un "Tautumeitu" dalībniece Asnate Rancāne, kas apvienojušies un radījuši skaņdarbu "Tur, kur Dieva kamanas slīd". Tā ir spēcīga, "Prāta Vētrai'' neierasta muzikāla balāde ar etniskiem dziedājumiem, kura liek aizdomāties, kas notiek šķērsojot tās robežas, par kurām ikdienā neiznāk aizdomāties.

Renārs Kaupers:

"Jau no "Tautumeitu'' pirmsākumiem mēs skatāmies uz viņām ar apbrīnu. Kā tik jaunas un ārēji trauslas meitenes var tik pārliecinoši nest mūsu senču gara spēku? Pie tam tas notiek mūsdienīgi, dzīvi un ļoti ieturētā stilā. Mums ir milzīgs prieks, ka varam sadarboties savā jaunajā albumā!"
 

Asnate Rancāne:

"Es pat neatceros, kā sākās mūsu draudzība ar "Prāta Vētru". Tas notika tik organiski, un tā pavisam noteikti nebija tehniska divu mūzikas grupu sadarbība, bet gan radniecīgu dvēseļu veldzēšanās šajā brīnumskaistajā radošajā procesā, ko papildināja gaužām cilvēcīga sirsnība un mīļums. Laikmetā, kad viss jau ir izdomāts un redzēts, puiši ir spējuši pilnībā pārsteigt. Tas viss, kas dzirdams un redzams koncertfilmā atgādina eksotisku un emocionālu ceļojumu cauri Āzijas pārsteigumu līkločiem, taču tie nebūtu "Prāta Vētras" puiši, ja visam cauri nebūtu jūtama latviskā stīga un siltums."

 

Raidījuma laikā Renārs Kaupers un Asnate Rancāne vērtēja Chimbara dziesmu "Savienojums", kura stāsta par nepieciešamību būt kopā, par ģimenes un garīgām vērtībām. Vai viņiem tā patika? Klausieties audio pielikumā!