2. maija Muzikālās bankas viešņa bija dziedātāja Palū (īstajā vārdā Olga Palušina), kura nākusi klajā ar dziļi personisku stāstu oriģināldziesmā “Pazūdu”. Dziesma ir radīta kopā ar poļu producenti un dziesmu autori Zuzannu Ossowsku, ar kuru dziedātāja iepazinās Latvijas Mūzikas attīstības biedrības organizētajā dziesmu rakstīšanas nometnē “RIGaLIVE”. Savukārt dziesmas vārdu līdzautore ir Kristīne Spure.

“Šī ir dziesma, kuru es nevarēju neuzrakstīt, jo tā tapa dzīves brīdī, kad, šķiet, ka visvairāk biju attālinājusies no sevis pašas. Tās pamatā ir manis pašas personīgā pieredze, kad likās, ka es burtiski pazūdu. Tas ir atklāts stāsts par to, kas notiek sievietes prāta, kad nonāc emocionālās vardarbības gūstā un kļūsti par galveno varoni otra izdomātā realitātē. Sabiedrībā nereti tiek piesaukta emocionālā vardarbība, bet tik maz tiek runāts par to, kas tai nāk līdzi – bailes, vainas izjūta, pārmetumi, kuros nokļūsti. Man šķiet svarīgi neklusēt un tāpēc tapa dziesma, caur kuru varēju izsāpēt visu, ko piedzīvoju. Un, iespējams, lai arī banāli skan, bet mūzika mani patiešām sadziedēja.

Bija jāpaiet gadam, lai es varētu dziesmu pabeigt un nodot plašākam lokam, jo tā ir pārāk personiska, pārāk trausla un, iespējams, man ir bail palikt nesaprastai, ka atļāvos būt tik vāja. Taču ar šo dziesmu es vēlos iedrošināt katru, kas piedzīvo, ko līdzīgu savā dzīvē, būt drosmīgam un pieņem lēmumu aiziet, lai atkal atrastos,” stāsta dziesmas izpildītāja un autore Palū.

“Es ilgi turpināju darbu pie dziesmas vārdiem, bet likās, ka kaut kas pietrūkst, jutu, ka man nepieciešama palīdzība. Kopīgā draugu lokā iepazināmies ar Kristīni (Kristīne Spure – dziesmas vārdu līdzautore), kurai sava dzīvokļa virtuvē (kur, starp citu, tapa arī dziesma) pastāstīju visu, ko esmu piedzīvojusi un viņa mani sajuta, un pabeidza dziesmu tā, kā es to nebūtu mācējusi. Kad dziesma bija gatava, ar asarām acīm to klausījos un sapratu, cik liels sieviešu spēks man bija apkārt, lai tiktu šim stāstam pāri. Gribu pateikt personīgu paldies Kristīnei, kura sadzirdēja mani tieši tā, kā tas skan dziesmā,” par dziesmas tapšanas aizkulisēm stāsta Palū.

 

Raidījuma laikā Palū vērtēja jaunās dziedātājas Agneses Dzjamko debijas singlu “Miljardiem gadu”. Vērtējumu klausieties audio pielikumā!