Lai runātu par šī brīža situāciju mūzikas nozarē, 14. maija Muzikālajā Bankā neklātienē viesojās biedrības "Latvijas Mūzikas eksports" izpilddirektore Agnese Cimuška-Rekke, mūziķis Mārcis Auziņš, kā arī mūsu kolēģis un mūziķis Mārtiņš Ruskis.

Mūzikas videoklipa “Klusums” izdošanā apvienojies līdz šim lielākais skaits Latvijas mūziķu. Par dziesmas iedvesmas avotu kļuva valdības atbalsta trūkums mūzikas nozarei. Agnese Cimuška-Rekke pastāstīja kāpēc tapis tieši šāds vēstījums - dziesma, kas aiz tā slēpjas... Kādas sarunas šobrīd notiek ar valdību? Kādas perspektīvas mūzikas nozarei ir nākotnē?

Mūziķis Mārcis Auziņš nenokar degunu un domā par jaunām koncertēšanas formām. Viņa koncerts 16. maijā pulksten 19:00 Ādažu vidusskolas autostāvvietā kļūs par pirmo AUTOkoncertu Latvijā.

Mārča Auziņa ieskatā autokoncerts ir ideāls risinājums esošajā ārkārtas situācijā, jo ļauj baudīt koncertu neizkāpjot no savas automašīnas intīmā un tajā pašā laikā drošā atmosfērā. Koncerta ilgums būs viena stunda, tajā skanēs Auziņa soloprogrammu "Viens" un "Aizrautība" skaņdarbi. Koncerta vietā varēs iebraukt 50 automašīnas.

Mūsu kolēģis un mūziķis Mārtiņs Ruskis (attēlā kopā ar savu pirmo klientu Kasparu Mauriņu), lai nodrošinātu ģimeni ar ienākumiem, realizējis ideju par pārvietojamo kafijas tirgotavu "Kantero". Šobrīd tā atrodas Olainē. Raidījuma laikā Mārtiņš pastāstīja kā radās ideja par šādas kafejnīcas izveidi, kāda ir cilvēku atsaucība, vai domā piesaistīt klientus arī ar dziesmu un ko iesaka citiem mūziķiem.

To visu klausieties audio pielikumā.