Gada vērtīgāko popa un roka dziesmu aptaujas „Muzikālā banka” apbalvošanas ceremonija ar iemīļotāko Latvijas mūziķu dalību un krāšņu finālšovu turpmākos trīs gadus notiks Daugavpilī. Daugavpils pilsētas dome parakstījusi sadarbības līgumu ar Latvijas Radio, apliecinot gatavību nodrošināt līdzfinansējumu aptuveni 40% apmērā no kopējām projekta izmaksām.

 

Latvijas Radio 2 projekts „Muzikālā banka” tradicionāli tiek rīkots ārpus Latvijas Radio telpām – 13 gadus tas norisinājās Ventspilī, bet pēdējos gadus ceremonija ar Daugavpils pilsētas pašvaldības atbalstu notika Daugavpils Olimpiskajā centrā.

"Lai nodrošinātu vienlīdzīgu attieksmi un izvērtētu visām pusēm iespējami labāko sadarbības modeli, „Latvijas Radio” apzināja potenciālos sadarbības partnerus „Muzikālās bankas” mājvietas izvēlei un nosūtīja sadarbības piedāvājuma vēstules vairākām valsts pilsētām. Apstiprinājumu par vēlmi veidot sadarbību tuvākā nākotnē izteica Daugavpils pilsētas pašvaldība. Daugavpilieši ir ļoti lieli „Muzikālās bankas” atbalstītāji, un mums būs liels prieks ar visu komandu un Latvijas iemīļotāko mūziķu sastāvu atgriezties Daugavpilī,” atzīst Latvijas Radio valdes locekle Mārīte Tukiša.

Lai kļūtu par „Muzikālās bankas” finālšova norises vietu, konkrētajai pašvaldībai jānodrošina projekta līdzfinansējums, kas tiek izlietots šova norises vietas tehniskajai iekārtošanai, tiešraides translācijas nodrošināšanai, mūziķu un mākslinieku uzņemšanai un pasākuma producēšanai. Tāpat ir jābūt piemērotai pilsētas infrastruktūrai, kas ļauj izmitināt projektā iesaistītos mūziķus, tehnisko personālu un viesus viesnīcās vai viesu namos.

„Man ir liels gandarījums, ka “Muzikālā banka” nākamos trīs gadus norisināsies Daugavpilī. Mūsu pilsētas attīstītā infrastruktūra, profesionāļu komanda un iepriekšējo gadu sadarbība ar Latvijas Radio ir novērtēta augstākajā līmenī. Esam pierādījuši, ka spējam organizēt visdažādākā mēroga kultūras pasākumus. „Muzikālās bankas” finālšovs jau ir radis savu vietu Daugavpils kultūras norišu kalendārā. Pilsēta apzinās tā nozīmi gan vietējā, gan reģionālajā līmenī, vairojot iedzīvotāju piederības sajūtu valsts kultūras dzīvei,” norāda Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

„Muzikālā banka 2022” finālšovs Daugavpilī atgriezīsies 2023. gada sākumā, bet tikmēr Latvijas popa un roka mūzikas izpildītāji aktīvi turpinās sacensties par dalību tajā.

„Šajā sezonā latviešu popa un roka mūziķi ir ļoti produktīvi. Jau šobrīd aptaujā ir vairākas spēcīgas dziesmas, bet neesam vēl pat sezonas vidū. Prognozēju, ka finālā sagaidāma sīva konkurence starp jau zināmajiem mūziķiem un jauniem māksliniekiem. Prieks, ka atkal varēsim tikties krāšņā šovā Daugavpilī,” Latvijas Radio 2 direktors Kaspars Mauriņš.