3. jūnija Muzikālajā Bankā neklātienē viesojās jau mums labi pazīstamā dziedātāja Agnese Rakovska, kā arī jaunā māksliniece Emīlija, kurai šī ir debija gan raidījumā, gan uz "lielās" skatuves. Emīlija klausītāju vērtējumam nodeva savu skaņdarbu "Augustā", kura mūzikas un teksta autore ir viņa pati. Raidījuma laikā Emīlija iepazīstināja ar sevi un savu muzikālo daiļradi, bet Agnese Rakovska pastāstīja par to kā iepazinusi jauno dziedātāju un kādēļ uzņēmusies viņas "protežē" lomu.

Dziesmas nosaukums "Augustā", iespējams, klausītājiem liks pabrīnīties. Taču dziesma nav par mēnešiem vai gadalaikiem, bet gan par to, kā gads var saplūst vienā divvientulības mirklī. Sajūtas un atmiņas pat ziemas aukstumā ļaus uzplaukt ziediem, bet dziesmas videoklipā pļavu ziedu vietā ir redzamas ziedošas plūmes.

 

Emīlija savas dziesmas raksta pati un par savu stilu sauc indie-popu. Šobrīd viņa studē Ventspils Mūzikas Vidusskolas džeza nodaļā un paralēli sadarbojas ar Agnesi Rakovsku mūzikas menedžmenta platformā “Zvaigznājs”.

“Emīlija rada ļoti nopietnas un pieredzējušas mākslinieces iespaidu, neskatoties uz to, ka viņai ir tikai 17 gadi. Mani ļoti pārsteidza viņas emocionālā brieduma pakāpe un izteiksmes valoda, šķiet, Emīlijai ir sena dvēsele. Man ir liels prieks, ka mūsu popmūzikas skatuvi papildinās saturiski vērtīgs notikums – dziesma “Augustā”, “ pauž Agnese Rakovska.