18. aprīļa Muzikālās bankas viešņa bija dziedātāja un dziesmu autore Monta Čubare, kura ir jau ar diviem albumiem "kabatā". Viņa nesen uzsākusi darbu pie sava trešā albuma, kas top kopā ar producentu Jāni Čubaru. Pirms neilga laika mūziķe no topošā albuma jau prezentēja dziesmu “Mūsu Zeme griežas”. Un nu, sajūtot pavasara klātesamību, autore nolēma dalīties ar vēl vienu albuma dziesmu - “Ir Laiks”.

“Apdziedot šos pavasarīgos brīžus dabā, es dziesmā simboliski runāju par tām sajūtām, kuras mostas arī mūsos pēc ilgas emocionālas snaušanas sevī, pēc prombūtnes no pasaules, savā ziņā. Tas atbilst gan ziemas posmam kopumā, gan arī manam šī brīža posmam, esot jau labu laiku bērnu kopšanas atvaļinājumā. Es domāju, ka šādas sajūtas nevienai mammai nav svešas - kad iepazīsti jaunu sevi un gribas atkal uzziedēt sev un pasaulei.

Ar šo dziesmu, beidzot saulei spīdot arvien biežāk, kas mums latviešiem ļoti trūkst, es gribu pacilāt tos, kuri ir iestiguši savā kādā pārdzīvojumā vai vienkārši sastājušajos apstākļos, un dot spēku justies atkal dzīviem un iedvesmotiem. Reti pie manis atnāk tik gaišas dziesmas, kas šobrīd rada manī tādu kā atbildības sajūtu ar to padalīties, lai iepriecinātu un iedvesmotu tos klausītājus, kuriem tas tagad būtu tieši laikā. Tāda jau ir tā mākslinieka misija,” vēsta Monta.

Ir tapis arī dziesmas teksta video, kurā par pamatu izmantota fotogrāfa Jāņa Deinata fotogrāfija ar mūziķes profilu.

“Šī bilde tika uzņemta dažus gadus atpakaļ, kad ar Kārli Būmeisteru fotografējāmies mūsu dueta dziesmai “Vieni”. Šī bija mana pirmā saskare ar Deinatu, un tā uz mani atstāja iespaidu par to, kā viņš redz cilvēku. Kāds viņam ir talants! Tomēr šī fotogrāfija netika izmantota, jo projektam bija cits konteksts. Bet ar šodienas redzējumu man šķita, ka mans skatiens šajā foto precīzi ietver tieši to pavasarīgo satraukuma sajūtu, kura ir ielikta manā dziesmā “Ir Laiks”. Un galu galā šī bilde, manuprāt, ir lieliska un ir pelnījusi savu gaismu. Paldies Jānim Deinatam par šo fotogrāfiju!”

 

Monta, iepriekš ir ieskaņojusi savas dziesmas kopā ar Latvijā labi zināmiem māksliniekiem, tādiem, kā Zigfrīds Muktupāvels, Kārlis Būmeisters un Normunds Pauniņš. Dziedātāja ziņo, ka jaunā albuma ietvaros top vēl viena viņai nozīmīga sadarbība ar kādu Latvijā leģendāru mākslinieku.

“Pagaidām gan neatklāšu kurš ir šis mūziķis, jo projekts ir vēl procesā. Kā arī šai dziesmai  viennozīmīgi ir vieta rudens pārdomu laikā. Bet gribu pateikt, ka man ir liels gods, ka šis mākslinieks, kuru tā ciena un mīl mūsu tauta, ir piekritis dziedāt kopā ar mani. Tas manī rada pārliecību, ka kaut kas te ir labs, kas jebkuram autoram un māksliniekam ir svarīga sajūta, kaut ko radot. Tomēr labs nāk ar gaidīšanu, un līdz rudenim ir padomā vēl dažs labs interesants projekts. Tāpēc aicinu sekot jaunumiem manos mūzikas profilos. Bet šobrīd nepārprotami “IR LAIKS” pavasara noskaņām.”

Raidījuma laikā Monta vērtēja Marka Rivas jauno skaņdarbu "Mīlēsim vēl". Vērtējumu klausieties audio pielikumā!