5. oktobra Muzikālās bankas viesis bija mūziķis Miks Dukurs, kurš klausītājiem piedāvāja ļoti personisku dziesmu “Centies kāpt”.

Miks par jauno dziesmu:

“Centies Kāpt” - nosaukums, kas raksturo ļoti jaudīgu dzīves posmu. Lielas skatuves, jaunieši, kas dzied piedziedājumu skaļāk par mani. Neaizmirstami! Paldies kolēģiem - Jānim Šmēdiņam (Fakts) un Artūram Eduardam Breģim (Grafomāns), kā arī Do Studijai par šo pieredzi. Tuvojoties rudens koncertiem radās liela vēlēšanās šo dziesmu iekļaut repertuārā, tāpēc nolēmu to ierakstīt ar saviem puikām: Ēriks Upenieks /ģitāra/; Miķelis Vīte /bungas/ un, protams, Edijs Dukurs /bass/.

Man šķiet, ka dziesma ieguvusi otro elpu, citu jaudu, jo tās vēstījumu tā pa īstam sajutu tikai tagad, kad piedzīvoju ļoti lielas pārmaiņas savā privātajā dzīvē. Nozīmīgs dzīves posms - laulība ar manu sievu Lauru Dukuri - ir noslēdzies. 11 skaisti gadi, divi superīgi bērni un daudz kopīgi izdzīvotu kāpumu un kritumu, taču mēs uztveram to cik iespējams viegli un ir jāturpina kāpt! Sanāk krist, notīram drēbes un turpinām ceļu jau citādi. Joprojām kā draugi, kā mīloši vecāki saviem bērniem un atbalstot vienam otru. Draugi, viss būs labi! Šī dziesma ir pirmais vēstnesis no tā kas sekos, jo sirds ir pilna un vēlos dalīties!

Neviena šķiršanās nav viegla un paies laiks līdz apradīsim ar jauno realitāti, taču tikmēr apsolu savas sajūtas, kā vienmēr, izpaust ar mūzikas palīdzību.

 

Raidījuma laikā Miks Dukurs vērtēja Antras Stafeckas jauno dziesmu "Laika pēdas". Viņa vērtējumu klausieties audio pielikumā!