26. septembra Muzikālajā Bankā viesojās liepājnieks, mūziķis Matīss Pavītols, kurš klausītāju vērtējumam nodeva dziesmu "Pilītes". Šī bija viņa debija raidījumā, tādēļ viņš iepazīstināja gan ar sevi, gan izstāstīja par dziesmas tapšanu.

"Pilītes" ir stāsts par jaunu liepājnieci, kura zaudēja cīņu nāvējošai slimībai. Stāsts kā šādas cīņas atstāj iespaidu uz dzīvēm, ne tikai cilvēkam kuru slimība piemeklējusi, bet arī apkārtējos, ģimeni un pat svešiniekus, kā tas notika ar mani.

Dienas vairs nebeidzas, jo naktis ir tik pat pilnas sāpju un nomoda domu. Ģimene un tuvākie cenšas palīdzēt cik un kā nu kurš spēj, tas katru dienu ir svarīgākais. "Pilītes" - ārstēšanas process, viss kas notiek ar cilvēku ārstēšanas procesā, medikamenti procedūras, manipulācijas stāv rindā rindā gaidot savu kārtu, lai paveiktu savu darbu un atvieglotu un ārstētu. Cilvēki līdzās ir samulsuši un neziņā kā reaģēt, ko darīt. Tikai lūdzu nesakiet ka viss ir beidzies, jo nākamo reizi kad atvēršu acis, tās atvēršu no jauna dzimstot.

Ir kaut kas, kas saista nepazīstamus cilvēkus un paliek arī pēc tam kad to vairs nav. Ne viņa, ne viņas ģimene nezin par šādas dziesmas esamību. Negribētos nevienu sāpināt, tādēļ domāju, ka stāstam jāpaliek anonīmam.

Raidījuma laikā Matīss Pavītols dzīvajā izpildījumā atskaņoja Jāna Stībeļa dziesmu "Citas tādas nav".

Par savu favorītu balso šeit!