23. aprīļa Muzikālās bankas viesis bija mūziķis un TV personība Markus Riva. Tuvojoties vasarai un gada saulainajai sezonai viņš klausītājiem piedāvā jaunu dziesmu latviešu valodā. Skaņdarbs “Mīlēsim vēl” radīts kopā ar poļu producentu Myszkovski (Leonu Miškovskiju), ar kuru Markus sadarbību uzsācis pagājušajā gadā.

Markus, kurš pazīstams ar radošo darbību vairākās valodās, dziesmu latviski izdod pēc ilgāka pārtraukuma. Tā kā vasara ir paša mūziķa sirdij tuvākais gadalaiks, gluži likumsakarīgi jauns singls pašmāju klausītājus sasniedz tieši pavasara ziedēšanas laikā.

““Mīlēsim vēl ” ir cerību pilna dziesma par iekšēju pavasari un vēlmi atkal pilnu krūti mesties dzīvē – domāju, līdzīgas sajūtas ir bijušas ikkatram - gan pēc ieilgušas ziemas, gan noslēdzoties sāpīgākam posmam privātajā dzīvē. To sajūtu, kad atkal esi gatavs ļauties dzīvei un mīlēt no jauna, to kņudinošo prieku pakrūtē arī vēlos nodot visiem šajā pavasarī”, stāsta Markus.

Dziesma radīta kopā ar Polijā populāro dīdžeju un producentu Leonu Miškovskiju, ar kuru sadarbība aizsākās pērn, kad Leons piedāvāja Markum iedziedāt vokāla partiju viņa dziesmā “One night”. Singls tika izdots  “Warner Music Poland” paspārnē un guva vērā ņemamus panākumus Polijā un Ukrainā, kā arī Latvijā. Pēc veiksmīga projekta abi mākslinieki saglabājuši draudzīgas attiecības, un nu pienākusi izdevība Markum aicināt uz sadarbību Myszkovski.

Kā atzīmē Markus, viņš ļoti novērtē pieredzes apmaiņu ar kolēģiem no citām valstīm  - tas dod iespēju paša skaņdarbu ieraudzīt no cita redzespunkta, veidot tam skanējumu, kāds varbūt nerastos mājās, paplašināt savu muzikālo redzesloku. Tieši tāpēc Riva jau izsenis labprāt sadarbojas ar dažādiem mūzikas producentiem Ukrainā, Amerikas savienotajās valstīs un citur, un ir gandarīts arī par sadarbību ar Myszkovski un tās rezultātu. Tāpat Markus turpina darbu pie sava pirmā albuma ukraiņu valodā un gatavojas aktīvajai koncertu sezonai.

 

Raidījuma laikā Markus Riva vērtēja grupas "Tumsa" jauno dziesmu "Nemiera kaijas". Grupa “Tumsa” turpina darbu pie rudenī gaidāmā studijas albuma, kurš grupas raibajā vēsturē jau būs septītais un šonedēļ publicē jaunāko veikumu, dziesmu “Nemiera kaijas”. Dziesmas autori ir grupas “Tumsa” dibinātājs un kopš 1991. gada arī nemainīgs šī kolektīva basģitārists Jānis Daugalis un grupas jaunais solists Jānis Dreimanis, kurš savulaik dziedājis grupās “Vietu nav” un “Dawn town”. Dziesmas vērtējumu klausieties audio pielikumā!