16. maija Muzikālās bankas viesis bija mūziķis Lauris Reiniks, kurš klausītāju vērtējumam nodeva savu jauno vasaras dziesmu un mūzikas video “Galerijā”. Regetona ritmos komponētā dziesma un Latīņamerikas sajūtās radītais videoklips ir atsauce uz laiku, ko pērnā gada nogalē Reiniks pavadīja Kolumbijā.

“Laiks, kad mācījos un atjaunojos Kolumbijā , man bija īpašs. Liela nozīmē un iespaids bija arī mūzikai, dejām un ritmiem, ko ikdienā dzirdēju sev apkārt. Lai gan latviešu klausītāja ausij šie ritmi nav plaši pazīstami, taču tie neļauj stāvēt mierā un kājas pašas kustās. Un mēs īstenībā nemaz neesam tik vēsi kā varētu likties.

Rakstot scenāriju, es ļoti vēlējos nodot kaut daļiņu no tām sajūtām un krāsām, ko pats pieredzēju šajā skaistajā Latīņamerikas valstī. Ceru, ka šogad būs karsta vasara un cilvēki ar prieku dejos pie šīs dziesmas un dziedās līdzi,” stāsta Lauris Reiniks.

Mūzikas autors dziesmai “Galerijā”, kā vienmēr, ir Lauris Reiniks, bet tekstu mūziķis radījis kopā ar Guntaru Raču. Nākamnedēļ šīs dziesmas un video versija nonāks arī pie klausītājiem Lietuvā ar nosaukumu “Galerijoje”.

 

Raidījuma laikā Lauris vērtēja dziedātāja un dziesmu autora Gata Mūrnieka jauno dziesmu "Laiks nemelo". Viņš pēdējā laikā daudz laika veltījis, lai rakstītu dziesmas citiem izpildītājiem, tostarp radījis dziesmas tekstu jaunam TV seriālam. Dziesmas vērtējumu klausieties audio pielikumā!