28. decembra Muzikālajā bankā viesojās grupas “Radio Trio” dalībniece, komponiste un dziedātāja Katrīna Anna Pļavniece, kura klausītāju vērtējumam nodeva oriģināldziesmu "Gaismiņas". Vijoles partijas ieskaņoja Ilze Gagaine un skaņas pēcapstrādi nodrošināja Jānis Čubars.

Kā Soliste, Katrīna uzmirdzējusi režisora Viktora Runtuļa koncertiestudējumā “Cabaret Absints”, dalot skatuvi ar Miķeli Putniņu un Elzu Rozentāli. Kopā ar “Radio Trio” iekļuvusi šova “X-faktors” finālā un pārstēvējusi Latviju konkursā “Jaunais Vilnis” Sočos, sadarbojusies ar Raimondu Paulu un Latvijas Radio Bigbendu. Ar savu sievišķīgo balsi papildina arī mūziķi “Gacho” projektā “Mesa”. Katrīna, kā spēcīgākais soprāns, ir arī Rīgas Gospelkora dalībbniece, gospelmūzikas ietekmes ir jūtamas arī viņas orģinālmūzikā.

“Šo dziesmu es radīju par godu vērienīgam pagrieziena punktam savā dzīvē. Pirms pusotra gada es gandrīz zaudēju iespēju dzīvot. Es nonācu uz dzīvības un nāves robežas un atnācu atpakaļ pilnīgi vesela un jau pavisam cita es. Par to, ko es piedzīvoju, es pastāstīšu nākamajos “dziesmu stāstos”.

Vēlāk es ievēroju, ka dziesma “Gaismiņas” ir sanācis kā turpinājums dziesmai “Sauc Mani”, kuru sarakstīju grupai “Radio Trio” gadu agrāk. Tā savu pirmatskaņojumu piedzīvoja Laimas Vaikules festivālā “Laima Rendezvous Jūrmala” 2019. gadā.

Mana kaislība ir komponēšana, kad to daru, laiks vairs neeksistē, tikai prātam netverama gara un dvēseles saruna caur skaņu. Skolā mani mīļākie priekšmeti bija mūzikas kompozīcija un ansabmļa vadīšana, vēlāk pati saviem spēkiem apguvu producēšanu, iekārtoju savu mājas studiju, lai ļautu vaļu tam orķestrim no manas galvas iemājot arī citiem satveramos skaņu viļņos. “ Stāsta Katrīna.

 

Raidījuma laikā Katrīna Anna Pļavniece vērtēja Katrīnas Dimantas dziesmu „Baltu sniega ceļu eju”. Vai šis skaņdarbs viņai "iekrita" sirdī? Klausieties audio pielikumā!