7. maija Muzikālās Bankas neklātienes viešņa bija dziedātāja Katō, kura klausītāju vērtējumam nodeva savu jaunāko singlu “Bada streiks”.

“Reizēm cilvēki mēdz iztēloties viltus scenārijus, kuri tiek pieņemti par patiesību. Kā teicienā – “pats izdomāja, pats apvainojās”. Šīs dziesmas pamatā viss notiek galvā -  ir attēlotas iekšējās sajūtas un pārdomas, kuras “plēš uz pusēm”, bet kādu iemeslu dēļ, aiz spītības, vai bailēm no atraidījuma, netiek skaļi izpaustas. Mums visvairāk gribas to, ko nevaram dabūt – sajūta reizēm mēdz būt morāli iznīcinoša, bet tai pat laikā – motivē uz rīcību,” – par jauno singlu stāsta Katō.

Pavasaris ir iesācies citādāk, kā ierasts un dziesma labi raksturo esošo situāciju. Iespējams, kāds tiešām būtu gatavs pieteikt “bada streiku” tādēļ, ka ārkārtīgi gribas tikties, pulcēties un apskauties.

Dziesmai tapis arī pašfilmēts videoklips.

Mūziķi un citi kultūras darbinieki šobrīd ir būtiski ierobežoti savā darbībā. Parasti dziesmas videoklipa izveidē, tiek piesaistīti diezgan daudz cilvēku - šobrīd tas ir liegts.

Arī Katō pielāgojas: “Situācijas ietvaros, pieņēmām lēmumu vizuālo materiālu veidot mūsu “mazās mājsaimniecības” ietvaros. Izvēlējāmies tādas filmēšanas lokācijas, kuras ir pastaigas attālumā no mājām, un profesionālas kameras vietā šoreiz tika izmantots telefons. Katrā ziņā, galvu nācās palauzīt un process sniedza vienu radošu pārsteigumu pēc otra, bet uzskatu, ka viens no iemesliem, kāpēc šis “klusums” mums ir dots - lai darītu lietas, kurām ikdienā varētu sameklēt ne vienu vien attaisnojumu tās nedarīt.”

Savā dziesmā Katō piesaka bada streiku, bet raidījuma vadītāja Baiba viņu izaicināja uz pilnīgi pretēju variantu - piedalīties spēlē "Dienas recepte jeb „Bada streiks” kopā ar Katō". Tā kā mūsu klausītāji ir pieraduši pie tā, ka ik pa brīdim ēterā izstāstām kādu gardu recepti, tad palūdzām to izdarīt arī Katō. Kāda tā ir? Klausieties audio pielikumā.