28. septembra Muzikālajā bankā viesojās dziedātāja Katō, kura laidusi klajā pirmo pilnmetrāžas albumu "Es tā jūtos". Tā pamatā ir desmit dziesmas, no kurām publiski līdz šim pieejams bija tikai februārī izdotais singls ar nosaukumu "Naktstauriņš".

"Bieži vien pieķeram sevi pie domas - vai ir vēl kas sarežģītāks par cilvēku? Mēs esam tik ļoti apzināmi un neapzināmi reizē. Mūsos mājo daudz sajūtu un emociju, un tajās iespējams apmaldīties tiktāl, ka šķiet, nebūs iespējams atrast ceļu atpakaļ. Es daudz analizēju sevi un savas sajūtas dažādās situācijās, tāpēc likumsakarīgi, ka tas atspoguļojas arī manā daiļradē," pa jauno albumu stāsta dziedātāja.

Albums "Es tā jūtos" tapis sadarbībā ar mūzikas producentu Kasparu Ansonu - kopā cenšoties izkāpt no ierastā rāmja un meklējot patieso skanējumu, vēloties parādīt, kas ir Katō, nevis to, ko no viņas muzikāli sagaida kāds cits.

"Tekstu ziņā mazliet atkāpāmies no ierastajām tēmām - ja iepriekšējais albums bija tikai par mīlestību un šķiršanos, tad šeit parādās arī citas tēmas, kā piemēram, ceļošana laikā, vai dzīšanās uz nākotni - ekspektācijas liekot uz rītdienu. Dziesma "Acis", manuprāt, ir par draudzību – ne svaigu iemīlēšanos, bet ilgstošu klātbūtni. Kanibāls - ne par attiecībām kā tādām, bet vairāk par to, kā pasauli kontrolē gēns reproducēties un šī gēna spēja mūs padarīt par upuri – "mednieks kļūst par medījumu". Vai mums izdevās viss iecerētais, tas droši vien jāvērtē klausītājam," stāsta Katō.

Arī albuma ilustrācija, ko veidojusi māksliniece Zane Zaķe, ataino ne tikai tā ideju, bet arī dziedātājas un producenta sajūtas par mūzikas radīšanas procesu pēdējā gada laikā.

 

Raidījuma laikā Katō vērtēja dziedātājas Aleksandras veikumu - dziesmu "Viss sākas no jauna". Vai Katō patika skatuves kolēģes Aleksandras skaņdarbs? Klausieties audio pielikumā!