11. novembra Muzikālajā bankā viesojās mūziķis Atis Zviedris, kurš klausītāju vērtējumam nodeva skaņdarbu “Dabīgais pavadonis”. Dziesmas radīšanai izmantots AKKA/LAA Autora stipendijas finansējums. Atis pastāstīja kā to iespējams saņemt.

Atis Zviedris par dziesmu "Dabīgais pavadonis":

Vai esi pamanījis, ka ir tādas dienas, kad visi darbi iet no rokas, bet ir dienas, kad domā, ka viss būs kārtībā, bet nekas neizdodas? Protams, mēs paši ietekmējam mūsu dzīves, pieņemam atbildīgākus, vai mazāk atbildīgus lēmumus, esam sociāli aktīvi un cenšamies pasauli padarīt labāku ar katru savu rīcību. Tomēr, vismaz es pats, esmu novērojis, ka nereti manu pašsajūtu, rīcību, vai pateiktos vārdus kontrolē, vai, vismaz, pamatīgi ietekmē, tas, kādā mēness fāzē atrodamies.

Ik reiz, kad ir pilnmēness, es jūtu maksimālu enerģijas pieplūdumu un varu izdarīt vairāk, kā citās dienās, savukārt, jauna mēness fāzē jūtos izsmelts un nespēju ilgstoši koncentrēties dažādiem darbiem.

Dziesma ‘’Dabīgais pavadonis’’ ir par mēness lielo spēku, par to, ka mūs visus šis lielais spēks ietekmē un mums būtu jāpievēŗš lielāka vērība tam, kā rīkojamies vienas vai otras mēness fāzes laikā. Dziesmas producents ir Edgars Rakovskis, master mix – Vitāls Germans, bet pie video noformējuma strādāja Mārtiņš Strelēvics.

 

Raidījuma laikā Atis Zviedris noklausījās ko par viņa dziesmu saka iepriekšējā raidījuma viesis Chimbars, bet pats vērtēja jaunās dziedātājas BŪŪ skaņdarbu "Mazais pirkstiņš", kas stāsta par mākslinieces “cilts” veidošanu:

“Katrs cilvēks ap sevi apzināti vai neapzināti veido cilvēku loku - viņi vai nu tevi ceļ un iedvesmo, vai bremzē un velk lejā. Šo dziesmu es uzrakstīju ļoti grūtā brīdī, kad nācās vairākus šādu cilvēkus no dzīves izgriezt un es todien izdomāju šo “mazā pirkstiņa” konceptu - katram, kuru es izvēlos pielaist sev tuvumā, es itkā lūdzu dot mazo pirkstiņu un solījumu, ka mēs viens otram būsim mūzas. Tā es pamazām veidoju savu cilti”.

Vai Atim patika BŪŪ jaunā kompozīcija? Klausieties audio pielikumā!