13. oktobra Muzikālās Bankas neklātienes viesis bija mūsu bijušais kolēģis, mūziķis Kārlis Būmeisters, kurš klausītāju vērtējumam nodeva singlu “Palu bēgumā”, kas ieplānotajā dziesmu ciklā seko iepriekš izdotajiem mūziķa un viņa grupas atzinīgi novērtētajiem ierakstiem “Laiks tevi dedz” un “Kad lieti līs”. 

Jaunās dziesmas mūzikas autors ir pats Kārlis, bet dziesmas pamatā ir Maijas Kalniņas dzejolis.

"Šī man ir ļoti mīļa un nesteidzoties pilnveidota dziesma, kas reflektē par to, cik mums - “pasaules pilsoņiem” - ir vai nav svarīgi beigās kā oļiem palu bēgumā, ieskaloties savas zemes krastos. Savā ziņā tā ir atsauce arī uz manis paša ikdienu, kuru pēdējos gados ar vienu kāju pavadu citā zemē. Bet lai šis muzikālais impresionisms katram klausītājam atstāj savus individuālos pēdu nospiedumus," tā par dziesmu Kārlis Būmeisters.

Ierakstā piedalījušies viesmūziķi – Kristaps Rullis (steel ģitāra), Jānis Kalniņš (ģitāra), Raitis Aukšmuksts (bungas) un Edgars Jass (taustiņu instrumenti). Dziesmas videoversiju filmējis Valdis Krūmiņš.

Kārlis piebilst: “Darbs pie dziesmas aizsākās ar Maijas dzejoļa rindām, kuras atļāvos papildināt kā muzikāli, tā arī tekstuāli. Ceru, ka jums patiks rezultāts.”

 

Raidījuma laikā Kārlis Būmeisters piedalījās spēlē, kurā atskaņojām trīs dziesmu fragmentus, kuros minētas ar ūdeni saistītas lietas,  jo arī viņa jaunās dziesmas nosaukums ir saistīts ar ūdeni... Mūziķim bija jāatpazīst šīs dziesmas. Kā viņam veicās klausieties audio pielikumā.