24. jūnija Muzikālās Bankas attālinātie viesi jaunfolka grupas “Jauno Jānu orķestris” dalībnieki Juris Kaukulis un Ieva Strode, klausītājiem prezentējot jauno dziesmu “Div’ svecītes” ar oriģinālu mūziku un dainu vārdiem.

“Dziesmas ideja auga jau kopš pagājušā gada vasaras saulgriežiem, kad nebija iespējas uzstāties, un, kā ierasts, kopā muzicējot, baudīt vasaras burvību, dzīvestību un muzicēšanas prieku. Nav noslēpums, ka pēdējā laikā satikšanos daudziem no mums aizstāja iešana dabā – daba kalpojusi gan par dziednīcu, gan svētnīcu, gan, kādam – arī darbavietu un sarunu biedru. Šī pieredze dabiski kondensējusies dziesmā, sapludinot pārpasaulīgus tautasdziesmu vārdus un mūsu mūziku, - “Div’ svecītes” ir kā sapnis, kurā arī 21. gadsimtā iespējams sastapt mītiskus tēlus, mums tik pazīstamās latviešu dievības, kas palīdz tiem, kas apmaldījušies, palīdz meklētājiem atrast zaudēto un arī - vienam otru. Lai gan dziesmas ieraksts tapa vairākās solo sesijās, tā bija iespēja sastapties arī mums pašiem - mūzikā un daudzbalsu dziedājumā. Dziesmas videoklipā fiksēta grupas pirmā satikšanās pēc ilgāka laika - brīvā dabā, skaistajos Nītaures puses mežos, vasaras atmodā, un iemieso arī kopā būšanas, dziedāšanas un muzicēšanas prieku,” stāsta JJO balss Juris Kaukulis.

Līdz ar jauno skaņdarbu grupa publicē arī tā videoklipu:

 

Allaž Muzikālās Bankas dalībniekus izaicinām kādā spēlē. Šoreiz par latviešu dievībām - mēģinājām noskaidrot, cik labi Juris un Ieva tās pazīst. Kā viņiem veicās? Klausies audio pielikumā!