9. decembra Muzikālajā bankā viesojās mūziķis Jānis Šipkēvics, kurš klausītāju vērtējumam nodeva dziesmu “Siltā gaismā”, kas ir daļa no nākamgad gaidāmā mūziķa solo albuma “Apgaismo mani”. Dziesmai tapis arī video.

 

Albums top “Tru Music” studijā sadarbībā ar mūziķiem Miķeli Putniņu, Kārli Jostu un Rūdolfu Dankfeldu. Tā ierakstā un skanējuma veidošanā iesaistījušies Arnis Račinskis, Gatis Zaķis, Andris Sējāns un Gustavs Ērenpreiss.

“Apgaismo mani” ir pirmais solo dziesmu krājums kopš 2015. gada, kad Šipkēvics klajā laida ierakstu “Shipsea”. Nākamgad gaidāmais albums paredzēts arī kā ierosinājums satikties ar klausītāju koncertos.

“Es uzskatu, ka man ļoti laimējies būt brīnišķīgu mūziķu lokā, kurš atļauj un rosina visdažādākās radošās izpausmes – sākot no liela vēriena laboratorijas ar grupu “Instrumenti”, Imanta Kalniņa iedvesmotām skaņām savienībā “Nepāriet”, tāpat komponēt teātrim, orķestriem un koriem. Taču “Siltā gaismā” un gaidāmais albums ir tas, kurā visvairāk sajūtams mans DNS. Jau aptuveni 10 gadus esmu šo mūziku nesis sevī, ir pienācis laiks to izpaust.”

Raidījuma laikā Jānis Šipkēvics vērtēja MONTAs un Kārļa Būmeistera kopdarbu - dziesmu "Vieni". Dziedātājas kontā jau ir dueti ar citiem mākliniekiem, tostarp ar Zigfrīdu Muktupāvelu, bet jaunās dziesmas tapšanā Kārlis Būmeisters piedalījies gan kā dziesmas dueta partneris, gan kā ieraksta studijas producents. Dziesmas mūzikas un vārdu autore ir pati MONTA. Vai Jānim Šipkēvicam patika dziesma "Vieni"? Klausieties audio pielikumā!