9. jūnija Muzikālās bankas viesis bija mūziķis Jānis Šipkēvics, kurš klausītāju vērtējumam nodeva savu un Kristīnes Pāžes kopdarbu - dziesmu "Dienesta romāns".

Pie klausītājiem ir nonācis arī Jāņa Šipkēvica solo albums "Apgaismo mani". Ierakstā dzirdamas 11 kompozīcijas ar Šipkēvica un Marta Pujāta vārdiem. Jaunais albums ir autobiogrāfisks - tematika balstīta pieredzes stāstos un notikumos. Tajā saklausāmi muzikāli kontrasti, mijoties gan enerģiskām, gan liriskām tēmām, kā arī dažādu muzikālo raksturu atklāsmēm.

Albuma skaņu inženieris un aranžējumu līdzautors ir Arnis Račinskis, basģitāras ierakstus veicis Gustavs Erenpreiss, savukārt skaņas pēcapstrādi, producēšanu un māsteringu veicis Gatis Zaķis. Albuma tapšanā piedalījies Miķelis Putniņš, Kārlis Josts, Rūdolfs Dankfelds, kā arī Matīss Čudars. Ierakstā Šipkēvica balsi papildina dziedātāju trio - "Aminata", Kristīne Pāže un "Ūga". Savukārt stīgu aranžējumus veidojis Andris Sējāns. Stīgu grupu veido Līva Plociņa Janova, Marta Madara Gaile, Ineta Abakuka, Madara Norbūte.

Tāpat Šipkēvics izziņo arī savu dzimšanas dienas koncertu "Shipsea. Apgaismo mani", kas notiks 30. augustā un 31. augustā Dailes teātra Lielajā zālē. Koncerta programmā būs dzirdamas dziesmas no jaunā albuma.

Līdz ar albuma izdošanu publicēts jauns mūzikas video, kas tapis Jāņa Šipkēvica un Kristīnes Pāžes dziesmai "Dienesta romāns". Par šo kopdarbu Shipsea stāsta:

"Dziesma "Dienesta romāns" ir pavasara putnu mīlestības himna. Kā zināms, pavasaris ir tas laiks, kad visās dzīvajās radībās un dabā mostās dažādi jauni impulsi. Cilvēki un putni nav izņēmums, tādēļ šis Madaras Dzintaras veidotais video ir atspoguļojums tam, kas notiek kokos. Tikko no ziemas ceļojumiem atgriezušies putni kā aptrakuši čivina. Arī cilvēki mazliet pusjukuši skatās viens uz otru pilnīgi citām acīm. Klipa galvenie varoņi ir divi biroja darbinieki, kuru patiesā daba ir vairāk pupuķiem līdzīga. Pupuķis, kas ir mans mīļākais Latvijā sastopamais putns, ir kā mīlestības simbols šajā videoklipā".

 

Raidījuma laikā Jānis Šipkēvics vērtēja grupas "Rīmdari" dziesmu "Viena saule". Vai tā viņam gāja pie sirds? Klausieties audio pielikumā!