21. decembra Muzikālajā bankā debitēja jaunā dziedātāja, šova “X Faktors” piektās sezonas uzvarētāja Emilija. Viņa izdevusi šova finālā izpildīto, pašas sarakstīto dziesmu “Sirds pelnos” un uzsākusi sadarbību ar pasaulē vadošo mūzikas izdevniecību “Universal Music Group”.

Dziesmu “Sirds pelnos” Emilija sarakstīja šoruden, gatavojoties studiju darbam par mūzikas izdošanu, taču dalības “X Faktorā” dēļ dziesma netika publiskota. Šova laikā Emilija dziesmu parādīja savai mentorei Aijai Auškāpai, un kopā tika izlemts, ka “Sirds pelnos” tiks iekļauts viņas fināla priekšnesumā.

“Sirds pelnos” vārdu un mūzikas autore ir Emilija, dziesmu producējis zviedru mūziķis Povels Olsons (Povel Olsson), kurš iepriekš sadarbojies arī ar grupu Prāta Vētra. Pateicoties veiksmīgai sakritībai, Povels novembrī bija ieradies Rīgā, lai uzstātos kopā ar dziedātāju Loreen. Pēc Emilijas dziesmas noklausīšanās, Povels bija gatavs ātri ķerties pie darba, un “Palladium Riga” koncertzāles aizkulisēs tika iekārtota neliela ierakstu studija, kurā Emilija iedziedāja vokālus.

“Ja mēs reizēm ko zaudējam, nav māksla sāpes noslēpt, daudz grūtāk ir pateikt - jā, man sāp, man vajag palīdzību, un pieņemt, ka no tavas dzīves pazūd tikai tas, kas nemaz nav bijis patiess. Atzīties sev šajās emocijās ir drosmīgi, tas ļauj pašam novērtēt savu spēku, un dot iespēju sev dzīvot pa īstam, mīlēt pa īstam, strādāt pa īstam. Dzīve mūs māca un norūda, bet dziedē ar mūziku,” par dziesmu “Sirds pelnos” stāsta Emilija.

 

Raidījuma laikā Emilija ar akustisko ģitāru izpildīja dziesmu "Uzsniga sniedziņš balts". Viņas izpildījumu klausieties audio pielikumā!