7. maija Muzikālās bankas viešņa bija dziedātāja Agnese Dzjamko, kura ar debijas singlu “Miljardiem gadu” piesaka sevi uz Latvijas mūzikas skatuves, līdzās izdodot videoklipu, kas ļauj saskatīt sievieti kā zemes un mātes simbolu.

Dziesma “Miljardiem gadu” radusies laikā, kad robežas un normas jūk, kad cilvēki sāk aizmirst pamata vērtības - to, ka ir daļa no dabas, un katrs nopietni ietekmē visu lielo ekoloģisko sistēmu. Šī dziesma ir sirsnīga pateicība mūsu zemei, kā arī jautājums mūsu brāļiem un māsām - uz kurieni mēs šobrīd dodamies?

“Miljardiem gadu” skanējuma tapšanā piedalījusies Agnese Rakovska, kā arī producenti Armands Varslavāns un Edgars Vilcāns. Ir tapusi arī dziesmas akustiskā versija, savā skanējumā tuvāk pasaules mūzikas žanram. Ierakstā piedalījušies Agneses muzikālie draugi - ģitārists Jānis Tumpelis un perkusionists Einārs Latiševs.

“Dziesma ir par māti Zemi. Tās pirmais pantiņš ir ļoti personīgs, un ir veltīts manai mammai, ieskicējot pavisam faktiskus elementus no manas bērnības, kurā veidojās un nostiprinājās mana ciešā saikne ar Zemi. Man ir sajūta, ka gluži nesen piedzimu, dzīve vēl nav pusē, bet mūs no visām pusēm gāž biedējoša informācija par nākotnes prognozēm, kādas piepildīsies, ja neko nemainīsim savā dzīvesveidā kā cilvēce kopumā. Mūzika ir brīnišķīgs instruments, kuru vēlos izmantot, lai pievērstu uzmanību šai sfērai,” vēsta Agnese.

Agnese mūzikas producēšanā izmanto pašierakstītas un popmūzikai neierastas skaņas. Piemēram, dziesmā “Miljardiem gadu” ir piedalījies Agneses jaunākais dēls ar saviem smiekliem. Dziesmas akustiskājā versijā kā perkusīvi elementi izmantoti mežā atrasti priežu zariņi, kā arī izmanots lauka ieraksts - meža ambience, kas veikts pērnā gada pavasarī, Agneses vecāku lauku mājās Kurzemē.

Kopā ar dziesmu “Miljardiem gadu” tiek izdots arī videoklips. Agnese stāsta:

“Dziesmas videoklipā redzams sievišķais, maigais spēks, kurš var būt pavisam nevaldāms un stihisks. Sieviete kā zemes, mātes un bērna simbols. Tieši viņa ir tā, kurai ir visspēcīgākā saikne ar Zemi, un iespējams, tieši viņa arī ir tā, kura spēs mainīt nākotnes drūmās prognozes uz labu.”

Videoklipa horeogrāfijas tapšanā un filmēšanā piedalījās talantīgās dejotājas no PROX creative deju studijas: Santa Lutere, Alina Jačņeva un Hedija Jurjāne.

 

Agnese Dzjamko ir mūziķe, dziesmu autore un vizuālā māksliniece, kuras laimes atslēdziņa slēpjas radīšanā. Savā skanējumā Agnese apvieno pasaules mūzikas elementus, mūsdienīgu elektronikas pieskārienu, daudzbalsību krāsainumu un visam apakšā - bagātīgu ritma mugurkaulu. Mūzikā izmanto lauka ierakstus - dabas skaņas, vides ambiences, kā arī perkusīvus elementus no sadzīves priekšmetiem. 15 gadu skatuves pieredzes laikā piedalījusies studijas ierakstos, performancēs - dažādos mūzikas, kultūras, mākslas, filmu, ezotērikas un garīgo prakšu projektos un festivālos Latvijā, kā arī ārvalstīs kā solo māksliniece un dažādu grupu sastāvos.

Raidījuma laikā Agnese vērtēja grupas "Kaut kaili" aktuālo singlu “Personas kods”. Vērtējumu klausieties audio pielikumā.