11. augusta Muzikālās bankas viesi bija grupas "Indygo" mūziķi - Mārtiņš Vaters, Mārtiņš Leja un Miks Riekstiņš, kuri sadarbojoties ar Māri Žigatu (Pienvedēja Piedzīvojumi) un Lapseni (Artis Dvarionas) radījuši dziesmu "Bet tu steidz".

“Ja dikti kaut ko vēlies, kas pierādās vairākkārt, tad ir jārunā un jādara, lai tiktu pie vēlamā mērķa - tieši tik vienkārši,” par jauno kompozīciju stāsta Mārtiņš Vaters.

“Kādu dienu devos uz grupas mēģinājumu. Atminējos, ka daudzus gadus atpakaļ biju smadzeņojis - kā būtu uzmuzicēt kopā ar saviem “jaunības”, Latvijas rokmūzikā pamanītākajiem flagmaņiem - ņēmu telefonu un zvanīju!” “Mārtiņš uzrunāja mani par dalību dziesmā laikā, kad pēc vairāk nekā 10 gadu prombūtnes biju nolēmis atgriezties mūzikā. Un, godīgi sakot, Mārtiņa zvans šo procesu paātrināja un tagad, kad mūsu kopdziesma tiek publiskota, man pašam jau ir divi tautās laisti skaņdarbi,” atceras Lapsene.

“Artis Dvarionas ir mans vienaudzis mūzikā, bet līdz šim nebijām kopā strādājuši,” bilst Māris Žigats ”tad nu vecais teiciens ir īsti vietā - labāk vēlu, nekā nekad!”

“Pats dziesmas ieraksta process bija īpašs ar to, ka nekad iepriekš nebiju sadarbojies ar grupu Indygo un, kas vēl interesantāk, arī ar Māri Žigatu, lai gan vienu skatuvi savulaik esam dalījuši neskaitāmas reizes jau kopš 90-tajiem.” atzīst Artis un turpina “Pateicoties skaņu inženiera un producenta Gata Zaķa pieredzei, dziesmu sadziedājām vienā elpas vilcienā un man ir liels prieks par iznākumu.”

Arī šoreiz "Indygo" puiši bija uzticīgi muzikāli pārbaudītai draudzībai ar skaņu inženieri un producentu Gati Zaķi, par ko vienisprātis bija arī Artis un Māris. “Grupa "Indygo" un solists Mārtiņš Vaters ir lieli malači. Skaņdarbs ir spēcīgs muzikāli, līdz ar to mums darba bija maz. Producents ļāva elpot gan mūsu balsīm, gan mūzikai. Kopā tas rada ļoti baudāmu sajūtu. Esmu pateicīgs grupai "Indygo" par ieguldīto darbu, Gatim Zaķim par pogu pareizu grozīšanu un Artim Dvarionas par draudzīgu plecu,” tā Žigats īsi par ierakstu.

“Mums nevienam nebija ne jausmas, kāds būs darba process un fināla iznākums šim kopdarbam, zinājām, ko vēlamies un uz to arī gājām. Man personīgi gala iznākums šķiet ļoti jaudīgs, liekot pakaļkājām un pārējam ķermenim dzīvot līdzi mūzikai, kompozīcija ir labs modernās rokmūzikas piemērs, mazliet paeksperimentējot ar dziesmas uzbūvi un stilistiku,”  piebilst Vaters.

 

Raidījuma laikā "Indygo" puiši vērtēja muzikālās apvienības "Kautkaili" dziesmu “Kofeīna nakts”. Vai viņiem tā gāja pie sirds? Klausieties audio pielikumā!