18. augusta Muzikālajā Bankā neklātienē viesojās grupas "Rīgas Modes" mūziķis Kalvis Bormanis, kurš tieši šodien svin savu dzimšanas dienu. Viņš klausītāju vērtējumam nodeva grupas jaunāko veikumu - singlu "Dejot vienatnē".

”Dejot Vienatnē” ir trešais singls no ”Rīgas Modes” topošā albuma, kas seko dziesmām ”Savvaļas Zirgi” un ”Mēs Braucām Visu Nakti”. Grupa jaunā singla skanējumu vēlējās papildināt ar gospeļu mūzikas elementiem un tajā piedalās arī bekvokālistes: Zane Biķe, Alise Kante, Lība Ēce-Kalniņa un Guna Leščinska.

Šī bija viena no pirmajām dziesmām, kas tapa sākot darbu pie jaunā materiāla, un mēs pirms pāris gadiem jau paguvām to izspēlēt arī vasaras festivālos. Tomēr studijā pagāja ilgs laiks un pamatīgi skaņu meklējumi, kamēr pietuvojāmies tam, ko patiešām vēlamies dzirdēt. Mēs topošo ierakstu dēvējam par savu “pieaugšanas albumu” un varētu teikt, ka ”Dejot Vienatnē” ir izaugusi kopā ar to.

"Protams, šī “pieaugšana” nenozīmē, ka mums tagad ir atbildes uz visiem jautājumiem, taču mēs esam iemācījušies daudz ko jaunu. Arī šobrīd, pēc 30 miksa versijām, varētu šķist, ka tur vēl vajag kaut ko pamainīt, kaut ko uzlabot, taču tas, visticamāk, beigtos ar skandālu, grupa izjuktu, mēs katrs sāktu savu solo karjeru un iesūdzētu viens otru tiesā. Tas būtu milzīgs zaudējums Latvijas popscēnai. Tāpēc, lai paliek tā kā ir, jo ir jau labi. ”Dejot Vienatnē” ir mūsu oda šai nenotikušajai vasarai,” vēsta grupas dalībnieki.

Dziesmai tapis arī videoklips.

Tā kā grupas "Rīgas modes" jaunā dziesma ir par dejošanu vienatnē, vēlējāmies noskaidrot arī par citām lietām – ko var vai nevar darīt vienatnē. Raidījuma vadītāja Baiba nosauca vairākas aktivitātes un Kalvis Bormanis atbildēja - ko tad galu galā var un ko nevar darīt viens. Visu raidījumu un Kalvja atbildes klausieties audio pielikumā.