9. septembra Muzikālajā bankā viesojās grupas "Eridana" mūziķi - Iveta Baumane un Roberts Pētersons, kuri laiduši klajā singlu “Divas pasaules” no šoruden gaidāmā mini albuma. Tajā būs dzirdamas jau līdz šim izdotās dziesmās – “Ir lemts kopā būt”, “Ja tu esi puse”, “Kad satiksimies”, “Iededz gaismu savā logā”, kā arī dažas līdz šim nedzirdētas kompozīcijas.

Dziesmas "Divas pasaules" teksts labi sasaucas ar mājsēdes laiku, kad esi bijis spiests pavadīt četrās sienās ar kādu cilvēku, un tad iespējams tev par viņu atklājas jauna pasaule. Nav noslēpums, ka šis laiks daudziem ir bijis izaicinājums tieši tāpēc, ka ir bijusi izdevība savu draugu vai dzīvesbiedru labāk iepazīt “krīzes” situācijā, un tad atklājas patiesība, kā šo divu cilvēku iekšējās un ārējās “pasaules” spēj ilgstoši sadzīvot un pastāvēt līdzās. Kādam tas ir devis daudz pozitīvu atklājumu un varbūt pat savu partneri ir iemīlējis no jauna, bet kādam tā ir bijusi smaga vilšanās. Tāpēc jāsecina, cik tomēr svarīgi ir starp daudziem jo daudziem cilvēkiem ieraudzīt to īsto.

Iveta Baumane ir dziesmas “Divas pasaules” mūzikas un teksta autore, savukārt, Roberts Pētersons producējot dziesmu ir prasmīgi kopā savijis mūsdienu pop roka un deviņdesmito gadu rokmūzikas noskaņu, kā arī skanējumā ir jūtama elektroniskās mūzikas guru “Moby” ietekme.

“Šoreiz esam izvēlējušies iet  mazliet drosmīgākā muzikālā virzienā nekā līdz šim mūs ir bijis ierasts dzirdēt. Mēs abi esam lieli rokmūzikas cienītāji un ir liels prieks, ka roks pamazām atgriežas aktuālās mūzikas apritē, līdz ar to šķita, ka šai dziesmai, kura tika uzrakstīta kādu laiku atpakaļ, ir pienācis īstais laiks doties pie klausītājiem”, tā par dziesmu stāsta Iveta un Roberts.

 

Raidījuma laikā Iveta un Roberts piedalījās SPĒLĒ, kurā katram bija jāatbild uz diviem jautājumiem, kas kaut kādā veidā asociējās ar "Eridanas"  jaunās dziesmas nosaukumu "Divas pasaules". Kā viņiem veicās? Klausieties audio pielikumā!