21. marta Muzikālās bankas viesi bija grupas "Citi Zēni" dalībnieki - Jānis Pētersons, Dagnis Roziņš, Krišjānis Ozols, Reinis Višķeris un Toms Kagainis. Viņi klausītāju vērtējumam nodeva singlu “Vecumdienas”, kā arī pieteica savu jauno albumu, kura izdošana plānota rudenī.

“Nav viegli pieņemt faktu, ka mēs visi kļūstam vecāki. Mums vienmēr ir bijis interesanti apdomāt to, kādi būsim, kad varēsim saukt sevi par senioriem. Vai mums būs izejamie trauki sekcijā, vai mēs arī iegādāsimies TV programmu laikraksta versijā, vai arī mums būs divi pāri ar brillēm?” šādus jautājumus par grupas jaunāko veikumu mudina apdomāt solists Dagnis Roziņš.

Dziesmas tekstu galvenokārt radījis Jānis Pētersons, kurš tā nozīmi komentē, kā “svarīgu atklāsmi pašam sev - tuvojoties trīsdesmit gadu slieksnim.” Mūzikas autors Roberts Memmēns par dziesmu saka:

“Tā ir viegla un ar humoru apveltīta interpretācija tam, kā mēs jūtamies. Dažreiz ir vērtīgi sev uzdot jautājumus, kuri ir tīri filozofiski. Tādā veidā mēs saprotam, vai esam uz pareizā ceļa.”

Kopumā dziesmā ir dzirdama ietekme no disko un funk ierakstiem, kas tiek apvienota ar smeldzīgu piedziedājumu un asprātīgu tekstu.

Līdz ar šo singlu grupa “Citi Zēni” piesaka arī topošo otro studijas albumu latviešu valodā, kuru paredzēts izdot šī gada rudenī.

“Būs daudz pārsteigumu, vairāki kopdarbi ar māksliniekiem, kurus mēs uzskatām par elkiem. Ar otro studijas albumu gribam uzlikt sev augstāku kvalitātes latiņu, lai izaicinātu paši sevi,” albuma saturu komentē grupas bundzinieks Toms Kagainis.

Līdz ar dziesmu ir tapis arī mūzikas videoklips, kuru veidojis režisors un Jaunā Rīgas teātra aktieris Toms Harjo. Viņš klipa ideju komentē šādi:

“Nevarēja netaisīt puišus vecus - tā būtu neizmantota iespēja. Tā arī darījām - izspēlējām vienu dienu no viņu ne tik tālās nākotnes, kur centrālais notikums ir koncerts, kam viņi lēnām gatavojas. Un galvenais - viņu klausītāji visu šo laiku ir palikuši zēniem uzticīgi.”

Videoklipa producenti ir Mārtiņš Goldbergs un Elīna Sargune, operators – Ritvars Bluka, gaisma – Toms Ločmelis. Klips tapis Realto Kinostudijā, LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvā.

 

Raidījuma laikā "Citi zēni" vērtēja Laura Valtera jaunāko dziesmu “Būt pa īstam”. Par savu dziesmu viņš saka:

“Pavasaris ir mans mīļākais gadalaiks, un tādēļ pēdējos gados man ir sajūta, ka marts ir lielisks laiks, lai klausītājus iepazīstinātu ar jaunu, svaigu kompozīciju.”

Kāds bija "'Citu zēnu" vērtējums Laura dziesmai? Klausieties audio pielikumā!