6. aprīļa Muzikālajā Bankā neklātienē viesojās muzikālās apvienības "ERIDANA" dalībnieki - Iveta Baumane un  Roberts Pētersons, kuri klausītāju vērtējumam nodeva singlu "Ja tu esi puse", kā arī pastāstīja par to, kā radies dueta interesantais nosaukums.

Vārda “Eridana’’izcelsme ir meklējama jau pirms mūsu ēras, kad sengrieķu dzejnieki bija apjūsmojuši upi tālos ziemeļos, kur bagātīgi tiek atrasts dzintars. Vēsturnieki runā, ka ar vārdu "Eridana" ir saistāma tieši mūsu likteņupe Daugava. Tāpat arī šajā vārdā ir nodēvēts kāds liels akmens, kas atrodas Ivetas vecāku mājas pagalmā, kas ir kalpojis arī par iedvesmas avotu, un uz tā sēžot abi mūziķi ir sarakstījuši vairākas dziesmas, viena no tām ir arī jaunais “Eridanas” singls “Ja tu esi puse”.

Dziesma stāsta par divu cilvēku attiecībām, kad šķiet viss ir ideāli, tomēr katrs emocionāli ir atšķirīgos attīstības posmos, katram uzkrāta sava dzīves pieredze un redzējums. Tāpēc, lai attiecības kļūtu veiksmīgas, ir jāspēj ieklausīties otrā, izprast otra sajūtas, lai abi spētu “saaugt” viens ar otru. Tās ir divas puses, kuras katra pati par sevi nebūt nav ideālas, tāpēc ir jāpieaug, jāizaug, līdz kļūst par vienu ideālo veselumu. Dziesma “Ja tu esi puse” ir singls no gaidāmā “Eridanas” albuma, un sadarbībā ar video mākslinieku Arvi Belovu ir tapis arī videoklips.

 

Raidījuma laikā Iveta un Roberts piedalījās PUŠU SPĒLĒ, kurā viņiem bija jātbild uz trīs jautājumiem, kas, protams, bija par pusēm. Klausieties audio pielikumu un visu uzzināsiet!