27. jūnija Muzikālās bankas viešņa bija dziedātāja Katō, kura pēc ilgāka pārtraukuma klausītāju vērtējumam piedāvāja sirdssiltu kompozīciju līdz šim neierastā skanējumā - "Baterijas". Singls ir īpašs ar to, ka tajā piedalījies stīgu kvartets Valtera Pūces virsvadībā.

Skaņdarba pirmais vārds – “rīts” atspoguļo tā sajūtu kā muzikāli, tā saturiski.

“Brīdis starp nakti un jaunas dienas sākumu ir maģisks. Tas ir tīrs un mierpilns, bez liekas kņadas un steigas. Gaiss ir tik svaigs, ka gribas pieelpot pilnas plaušas. Viss šķiet tik nesamaitāts un jaunu iespēju piepildīts. Rīts ir mana mīļākā dienas daļa, iespējams, tas tāpēc, ka esmu dzimusi agri no rīta. Man visai bieži ir nepieciešama “uzlāde” un es to smeļos esot kopā ar saviem cilvēkiem. Nekas mani nepiepilda tā, kā rūpes un apziņa, ka man ir uz ko paļauties, ar ko aprunāties, ka man ir kam pateikt, ka mīlu. Cilvēki, to savstarpējās attiecības un dabas spēks, tās ir lietas, ko novērtēju un apbrīnoju”, par dziesmas sajūtām stāsta KATŌ.

Dziesmas autors un producents ir Kaspars Ansons, savukārt, stīgu kvarteta aranžiju veidojis Valters Pūce, kurš kopā ar mūziķiem Alekseju Bahiru, Margaritu Ogibalovu un Elinu Andrianovu - Bahiru piedalījies arī tā ieskaņošanā.

“Stīgu instrumenti vienmēr dziesmai piešķir īpašu noskaņu un man šķiet, ka kvarteta līdzdalība ir lieliski papildinājusi “Baterijas”. Tāds nebija mērķis, bet visu ieraksta laiku domāju par to, ka mazliet esam radījuši sajūtu, kuru var noķert skatoties “Netfilx” hitu ”Bridžertona”, papildina KATŌ.

 

 

Raidījuma laikā Katō vērtēja Kristīnes Prauliņas un The Soulful crew dziesmu "Jā, bet!"

 

"Jā, bet!" stāsta par cilvēka dabu un to savstarpējām attiecībām - cik lielā mērā mēs veidojam viens otra dzīves katru dienu, un, cik svarīgi ir būt kopā, radīt kopā un svinēt vienam otru. Dziesmas ideja radās pagājušajā vasarā, uz laipiņas virs vēja saviļņota ezera.

"Tā nāca kā atbildēta lūgšana, kas izteikta ilgās pēc radoša piepildījuma, ko jauno vecāku posmā gūt bieži vien ir izaicinājums. Tāpat kā visiem zināmā “Let it snow” radās vasaras svelmē, “Jā, bet!” nāca emocionāli miglainā laikā, un nesa man tīru gaišumu, ko centāmies netraucēt, kad ar grupas biedriem darbojāmies pie dziesmas izkrāsošanas, to apčubinot un aranžējot. No sirds ceram, ka arī klausītājiem “Jā, bet!” nesīs to vasarīgo svaiga gaisa atelpas un pacilājuma sajūtu, ko tā dod mums", stāsta Kristīne.

Dziesmas vērtējumu klausieties audio pielikumā!