22. decembra Muzikālas bankas attālinātā viešņa bija jaunā dziedātāja Emīlija, kura drēgnajā decembrī piedāvā emocionāli sildošu dziesmu "Rietumos", kas ļauj klausītājam aizdomāties par savu miera sajūtu.

Pati Emīlija par jauno dziesmu stāsta:

‘’Man “Rietumos” nozīmē spēju ap sevi veidot vidi, kas rada mieru un siltuma sajūtu. Manuprāt, sirdsmieru katrs cilvēks sev atrod individuāli. Dažiem tā ir vieta, grāmata, dziesma vai kāds cits tuvs cilvēks. Tie ir skaisti brīži, kad esi atradis savu vietu kur piestāt. Dziesma ir par vēlmi uzdrošināties un apzināties savas sajūtas un tās pieņemt. Man emocijas patīk ietērp mūzikā, jo tā ir mana valoda.’’

Dziesmas “Rietumos’’ mūzikas producente ir mūziķe Evija Vēbere un par dziesmas aranžiju parūpējās Toms Mikāls, kā arī Gatis Zaķis veica skaņas pēcapstrādi.

 

Jau šī gada oktobrī viņa izdeva pirmo gaidāmā albuma vēstnesi - singlu ‘’Lauzu sevi’’, kopā ar pašas režisētu videoklipu. Pats albums, kas būs Emīlijas pirmais pilnmetrāžas albums, solās būt liriski pildīts ar maigi izdziedātu emocionālo pārdzīvojumu atspoguļojumu un svaigu indie popa skanējumu.

Astoņpadsmitgadīgā Emīlija dziesmas raksta pati un savu mūzikas stilu sauc par indie-popu. Pērnā gada vasarā, Emīlija sevi spilgti pieteica uz latviešu mūzikas skatuves ar minialbumu “Augustā”, kurš tika nominēts mūzikas ierakstu gada balvā “Zelta Mikrofons” kā labākā gada debija.

Šobrīd Emīlija studē Ventspils Mūzikas vidusskolas trešajā kursā, paralēli mācībām aktīvi raksta dziesmas un sniedz koncertus. Un jau decembra noslēgumā būs iespējams viņu dzirdēt kā iesildošo mākslinieci Aināra Mielava koncertos "Starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu".

Raidījuma laikā Emīlija vērtēja Denija Griezes skaņdarbu "Viens otram". Dziesma stāsta par tīru mīlestību, attiecībām un grūtībām tajās, kā arī pārkāpšanu pāri sev lai saglābtu šīs attiecības. Mūziķes vērtējumu klausieties audio pielikumā!