2. novembra Muzikālās bankas viešņa bija dziedātāja un dziesmu autore Ei Fe, kura agrāk bja zināma kā Anita Intaite. Viņa laidusi klajā albumu “Piedzīvot sevi”. Albumā ir septiņas dziesmas, to producējis Jānis Narbuts.

Kā stāsta mūziķe, debijas albums “Piedzīvot sevi” ir ļoti personīgs, emocionāls un neparasts ceļojums mūzikā. Tas ir ceļojums, kas māksliniecei ļāvis sevi piedzīvot daudz dziļāk un rast vēl lielāku saikni pašai ar sevi, kā rezultātā arī radies Ei Fe stāsts.

“Vārds Ei Fe man ir tuvs jau kādu laiku. Tā ir daļa no manas radošās izpausmes, kas atkal un atkal par sevi atgādināja. Ilgi šī sajūta manī dzīvoja, nu es tai atdevos. Turklāt man ir svarīgi nodalīt savu muzikālo šķautni no privātās, piemēram, kā Ei Fe esmu jau iepriekš sadarbojusies ar pašmāju elektroniskās mūzikas projektu “7 Synths”,” stāsta Anita, tagad Ei Fe.

Singls "Neļauj sev bēgt", kas tapis radošā nometnē, ieturēts roka stilistikā. Dziesmas mūzikas un teksta autore ir pati māksliniece, savukārt pie aranžijas darbojušies virkne mūziķu.

“Līdz šim, strādājot kopā ar Anitu pie dziesmu aranžijām un melodijām, bijām darbojušies tikai divatā, taču šoreiz nolēmām pieiet šim procesam daudz radošāk, organizējot dziesmas rakstīšanas nometni laukos ārpus pilsētas steigas un mašīnu plūsmām. Bijām iepriekš sarunājuši īpaši negatavoties, bet gan ļauties spontānai mākslinieciskai pieejai, iedvesmojoties no apkārtējās atmosfēras. Singla radīšanas procesā tika pieaicināts gan ģitārists Roberts Dinters, gan basģitārists Gunārs Toms Narbuts, kuru idejas dziesmas muzikālajās partijās un aranžējumā spilgti izceļ skaņdarba būtību un kopējo vēstījumu,” atklāj producents Jānis Narbuts.

 

Par dziesmu balso šeit!

Dziedātāja  Anita Intaite (tagad Ei Fe) līdz šim latviešu mūzikas pasaulē zināma kā kontrastiem bagāta māksliniece, kura apvieno gan enerģisku dumpinieciskumu, gan sapņainu romantismu. Dziedātāja mūzikā darbojas no 2010. gada un vislabāk pazīstama ar 2018. gadā izdoto radio singlu “Nepieradinātā”. Dziedātāja iepriekš sadarbojusies ar grupām "Dzelzs vilks", "7Synths", "Tumsa", "Colt" u.c.

Raidījuma laikā Ei Fe vērtēja Dionas un grupas "Pēc Tumsas" dziesmu “Tālumā”. Vērtējumu klausieties audio pielikumā!