16. aprīļa Muzikālās bankas viesi bija grupas "Dzelzs vilks" mūziķi - Juris Kaukulis, Kaspars Tobis un Kārlis Alviķis. Viņi izdevuši singlu “Vēls pavasars” līdz ar teksta video, kura radīšanā pirmoreiz grupas vēsturē izmantots mākslīgais intelekts, kas iedzīvina neparastu fantāziju par dzelzs vilku.  

Šī dziesma ir noslēdzošais singls no “Dzelzs vilks” jaunākā studijas albuma “Jauni”. “Vēls pavasars” ir albuma “Jauni” visilgāk tapusī dziesma,” atklāj dziesmas mūzikas un vārdu autors Juris Kaukulis.

“Četru gaidu laikā tai ierakstītas vismaz deviņas versijas kopā ar dažādiem producentiem. Piemēram, "Dzelzs vilka" koncerttūres klausītāji uzgavilēja dziesmas akustiskajai versijai.  Pie pašreizējās “Vēls pavasars” albuma versijas, tapušas kopā ar studijas producentu Gati Zaķi, nonācām karstās diskusijās un ilgās pārdomās, tāpēc tagad šķiet, ka tajā uzkrātā aptverošā enerģija ir piemērota, lai noslēgtu “Jauni” dziesmu ciklu,” piebilst mūziķis.

“Man “Vēls pavasars” ir dziesma par pasauli, kurā kaut kad vienmēr pienāk pavasaris, bet ziemas atskaņas nav līdz galam izdzēšamas,” tā Juris Kaukulis.

Pirmoreiz video veidošanā grupa piekrita izmēģināt mākslīgā intelekta neizsmeļamos resursus, ko iedarbina cilvēka iztēle. Dziesmas teksta video veidojusi radošā apvienība “AR”, lietojot mākslīgā intelekta aplikācijas, lai radītu savu stāstu.

“Video ir fantāzija par šā brīža pasaules izjūtu, kas pielīdzināma apokalipses cīniņiem, reizē esot cerību pilns,” video raksturo tā veidotāji.

 

Raidījuma laikā grupas "Dzelzs vilks" mūziķi vērtēja jaunā mākslinieka Viktora Buntovska dziesmu "Parasta meitene". Vērtējumu klausieties audio pielikumā!