"Muzikālā banka 2023" gada vērtīgākās popa un roka dziesmas titulu tikai skatītāju triecienīsziņu balsojumā ieguvis Dons ar dziesmu “Lauzto šķēpu karaļvalsts”. Par otru vērtīgāko dziesmu kļuvusi “Sudden Lights” ar dziesmu “Mēs turpināmies”, savukārt trešo vietu ieņem Antra Stafecka un Ivo Grīsniņš-Grīslis ar kompozīciju “Dzīparos”.

 

“Šovakar ir tas maģiskais vakars, kad varam teikt, ka mēs visi mūziķi varam dziedāt brīvi savā zemē,” saņemot balvu, norādīja “Muzikālā banka 2023” uzvarētājs Dons.

Pēc “Muzikālā banka 2023” noslēguma ceremonijas finālbalsojuma klausītāju iemīļotākās dziesmas sarindojušās šādi:

 

 1. LAUZTO ŠĶĒPU KARAĻVALSTS – Dons 
 2. MĒS TURPINĀMIES – Sudden Lights
 3. DZĪPAROS  – Antra Stafecka, Ivo Grīsniņš-Grīslis
 4. KARALIENES VALSIS (DAME LA MANO) – Prāta Vētra      
 5. RAĶEŠU ZINĀTNE – Fiņķis, Patrisha
 6. ŠAĻTI – Bez PVN, Diona
 7. ĻAUJ MAN – Kautkaili
 8. BAĻĻĪTE – Citi Zēni, Labvēlīgais Tips
 9. CIK TĀLU VĒL  – Chris Noah
 10. ES GAIDU ZIEMU – Triānas parks
 11. SPĒLĒ SAVĀ BURVJU FLAUTĀ – Intars Busulis      
 12. PĒRKONS PĀRIES  – Aija Andrejeva
 13. VĒLOS DZĪVOT  – ArtifexLV, Karīna Tropa, Atis Zviedris
 14. ILGOŠANĀS ZVANI – Astro’n’out
 15. PLĒSĪGI – Raum

 

“Pateicamies par skatītāju un klausītāju lielo aktivitāti un atvainojamies par sagādātajām neērtībām, kad telefonbalsojums īsi pēc balsošanas sākšanās vairs nebija pieejams. Diemžēl, pakalpojuma sniedzējam CSC Telecom to neizdevās atjaunot līdz pat balsošanas beigām, tādēļ organizatori un šī gada “Muzikālā banka” finālisti vienojās, ka vērtīgākā popa un roka dziesma tiks noteikta no triecienīsziņu balsojuma,” tā “Muzikālā banka” izpildproducents Aigars Dinsbergs.

“Šis vakars ir pierādījums tam, ka latviešu mūziķi ir paši labākie pasaulē. Ne vien tāpēc, ka katru gadu turpina radīt un dziedāt fantastiskas dziesmas dzimtajā valodā, bet arī tādēļ, ka tehnisku ķibeļu laikā spēj sadoties rokās un vienoties par labāko risinājumu,” norāda Latvijas Radio 2 direktors Kaspars Mauriņš.

 

Kā dziesmas rindoja eksperti un paši mūziķi?

Ja uzvarētāju noteiktu ekspertu padome, tad pirmā vieta būtu grupai “Sudden Lights” ar dziesmu “Mēs turpināmies”, otrā vieta Intaram Busulim ar dziesmu “Spēlē savā burvju flautā”, bet trešo vietu ieņemtu grupa “Kautkaili” ar kompozīciju “Ļauj man”.

Savukārt paši mūziķi – finālšova 15 vērtīgāko dziesmu izpildītāji – pirmajā vietā liktu Finķa un Patrishas izpildīto dziesmu “Raķešu zinātne”, otrajā vietā – Chris Noah ar dziesmu “Cik tālu vēl”, bet trešajā vietā grupu “Kautkaili” ar dziesmu “Ļauj man”.

“Muzikālā banka” vērtīgākā dziesma tiek noteikta vairākās kārtās. Pirmajās divās dziesmas vērtēja “Muzikālā banka” ekspertu padome un klausītāji aptaujas mājas lapā www.muzikalabanka.lv. Un šogad finālā pirmo reizi 24 gadu ilgajā vēsturē finālšova uzvarētāja noteikšana tikai atstāta tikai klausītāju un skatītāju ziņā noslēguma ceremonijas laikā.

Visi “Muzikālās bankas” finālisti saņēma īpaši veidotas piemiņas balvas. Šī gada balvas autors ir mākslinieks Armands Jēkabsons. Balva ir unikāla piemiņa labākajiem un tiek veidota atbilstoši finālšova konceptam.  

Līdzās 15 finālistiem uz finālšova skatuves šovakar kāpa arī leģendārā deju mūzikas grupa “Tranzīts”, Emilija, Justs, Elizabete Gaile, grupa “Elpa”, Ivo Grīsniņš-Grīslis un citi mūziķi.

 

Par “Muzikālo banku”

“Muzikālā banka” ir Latvijas Radio 2 rīkota aptauja, kurā ik gadu klausītāji nosaka vērtīgākās un mīlētākās pašmāju dziesmas. Latvijas Radio 2 ēterā “Muzikālā banka” skan trīs reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās plkst. 14.05 un sestdienās no plkst. 12.00. Visa gada garumā klausītāju balsojums mājaslapā www.muzikalabanka.lv nosaka nedēļas, mēneša un gada vērtīgākās popa un roka dziesmas. Tradicionāli “Muzikālās bankas” gada aptauja noslēdzas ar vērienīgu apbalvošanas ceremoniju, kurā piedalās to dziesmu autori un izpildītāji, kuru darbi no radio klausītāju un žūrijas puses tiek novērtēti visaugstāk.

“Muzikālā banka 2023” finālšova vadītājs bija mūziķis un producents Helvijs Fiņķis jeb Fiņķis. Scenārija autors – dziesminieks un Latvijas Radio 5 direktors Kārlis Kazāks. Aizskatuvē darbojās Latvijas Radio 2 direktors Kaspars Mauriņš un Latvijas Radio 2 programmu vadītāja Līna Grīniece.

Pasākuma režisore – Zane Gargažina. Izpildproducents Aigars Dinsbergs. Producents – Latvijas Radio. LTV1 tiešraides režisors Arvīds Babris.

Piemiņas balvas mākslinieks – Armands Jēkabsons.